comScore

Galatasaray Galatasaray

Ozan Korkut: "Başkan olursam Fatih Terim'e daha çok yetki veririm"

13 Ekim 2020, Salı 22:37
Ozan Korkut:

Galatasaray'ın son seçimdeki başkan adayı Ozan Korkut, Fatih Terim'in daha yetkili olması gerektiğini söyledi.

FutbolArena - Galatasaray'ın son seçimdeki başkan adaylarından Ozan Korkut, TRT Radyo 1'e konuk oldu. Önceliğinin seçim değil mali genel kurulun gerçekleşmesi olduğunu ifade ederek sözlerine başlayan Korkut, başkan olması durumunda Fatih Terim'e daha fazla yetki vermek istediğini belirtti.

"FATİH TERİM'E DAHA ÇOK YETKİ VERİLMELİ"
"Fatih Terim çok tecrübeli bir Galatasaraylı. Başkan olduğumda kendisine teknik direktörlüğün yanı sıra Galatasaray Sportif AŞ'de de yetki vermek istiyorum. Hocaya finansal durumu açıklamak lazım, bunda uzlaşmak lazım. Fatih Terim bizim için bir hocadan fazlasıdır. Paralı başkan değil güçlü başkan önemli. Galatasaray'ın içinden gelen, doğru tespitleri yapan ve en iyi ekibe sahip olan başkan güçlü başkandır."

"MUSTAFA CENGİZ'İ BAŞARILI BULMUYORUM"

"Mustafa Cengiz yönetimini başarılı bulmuyorum, yönetimi bu yüzden ibra etmedim. Genel kurulda 3 farklı madde söyledim. Galatasaray'ın ilkeleri ve hakları iyi temsil edildi mi? Bu manada bir başarısızlık var. Seçimden önce söylenen projelerin kaçı yapıldı? 30'a yakın projeden sadece birkaçı yapıldı. Gelir oluşturulmazsa transfer olmaz. Bize çizilen gelecek planı nedir? Bu maddeler yeterli olmadığı için ibra etmedim. Kimseyi yıpratmak için değil, yanlışları düzeltmek için söyledim.

"ÖNCELİĞİM SEÇİM DEĞİL, MALİ GENEL KURUL"

"Önceliğim seçim değil mali genel kurul. Yönetim istediği zaman seçim kararı alabilir. Bu benim kontrolümde değil. Ama öncelikle mali genel kurulun yapılması lazım. Durum tespiti yapmak gerekiyor. Durumu net olarak anlayalım. Neler yapabileceğimizi görmemiz lazım. Bu pandemi döneminde mali genel kurul stadyumda yapılabilir. Son mali genel kurul 700 kişiyle yapılmıştı. Hava koşullarına göre Sinan Erdem Spor Salonu'nda da yapılabilir. Önceliğim Galatasaray'ın iyiliği." (İHA)

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

Selen Yakıcı İle Top 5 (20 Ekim 2020)