comScore

Galatasaray Galatasaray

Ozan Kabak hangi takım transfer olmalı? Orhan Uluca ve Sinan Yılmaz yorumladı

27 Haziran 2019, Perşembe 23:34
Ozan Kabak hangi takım transfer olmalı? Orhan Uluca ve Sinan Yılmaz yorumladı

Alman futboluna hakim Orhan Uluca ve FutbolArena yazarı Sinan Yılmaz genç futbolcumuzu mercek altına aldı.

FutbolArena - Milli futbolcumuz Ozan Kabak, Almanya'da transferin gözdesi haline geldi. İtalya'dan Milan ile de anılan genç futbolcunun Bayern Münih veya Schalke 04'e gideceği konuşuluyor. Ozan Kabak hangi takıma gitmeli, Almanya'da nasıl bir performans sergiledi, Ozan için doğru kulüp ve yol haritası Transfer Arenası programında tartışıldı.

OZAN KABAK BUNDESLİGA'DA KALMALI
Bundesliga'ya adapte olan Ozan Kabak'ın Almanya'da kalmasının doğru bir karar olacağını söyleyen Orhan Uluca, "Bundesliga gerçekten eğitici bir lig ve Ozan Almanya'da da kendisini kanıtladı. Stuttgartlı taraftarlar Ozan'ı çok sevdi. Böyle bir futbolcunun 18 yaşında olmasını imkansız olarak yorumluyorlardı. Lider ruhuna, savunmanın şefi olmasına değiniyorlardı. Kalpten oynaması nedeniyle çok seviliyordu. Almanya'da tuttuğu için kısa süre sonra tekrar İtalya'ya gitmesine gerek yok. Tabi Almanya'da 3 yıl eğitim aldıktan sonra bir de İtalya'ya giderse güzel olur ama şimdilik Almanya'da kalması daha iyi olur." dedi. 

"OYNAYABİLECEĞİ TAKIMI SEÇTİ"

Ozan Kabak'ın Schalke'yi tercih etme sebebi olarak "Oynayabileceği takımı seçti" diyen Uluca, "Ozan'ı Stuttgart'a getiren Michael Reschke şimdi Schalke 04'e geçti ve onu da kendisiyle birlikte Schalke'ye istiyor. Bu da çok önemli bir ayrıntı." ifadelerini kullandı.

BAYERN MÜNİH'E NEDEN GİTMEDİ?

Ozan'ın neden Bayern Münih'i tercih etmediğine de değinen Orhan Uluca, "Bayern Münih'te Boateng ile ilgili bir problem vardı. Zaten Süle gibi bir stoperleri var. Eğer Boateng gitseydi. Süle - Ozan ikilisi olabilir ve Ozan daha çok forma giyebileceğini düşünebilirdi ama Boateng'in gidip gitmeyeceğinin belli olmaması nedeniyle Ozan, Schalke 04'ü seçti" şeklinde konuştu. 

Bayern Münih'in savunma hattına sağa Pavard ve sola da Lucas Hernandez'i hatırlatan Sinan Yılmaz, "Stoperde de Süle var. Ozan'ı da alırlarsa savunma dörtlüsü tamamen genç olacak ve Bayern için de tamamı genç 4 savunmacıdan savunma hattını kurmak riskli olabilecekti. O yüzden Boateng'ten çıkmak Bayern için de kolay bir karar değil" yorumunu yaptı. 

SCHALKE 04 TARAFTARI DA TUTKULU

Ozan'ı Schalke'de tutkulu bir taraftar topluluğunun beklediğini söyleyen Orhan Uluca, "Pavard da Fransa'dan önce Stuttgart'a gitti şimdi de Bayern Münih'e gidiyor. O da adım adım yükseldi. Ozan da onun gibi önce Schalke gibi bir takıma oradan da Bayern Münih'e gidebilir" dedi. 

OZAN KABAK'IN BUNDESLİGA PERFORMANSI

Ozan Kabak'ın Bundesliga performansı da programda masaya yatırıldı. Genç yıldızın 15 maçta 3 gol kaydettiğine değinilirken en az 3 maçta maçın adamı olan performansı sergilendiği de yorumlandı. Bundesliga'da yılın çaylak oyuncusu seçilen Ozan Kabak, 90 dakika başına 2.3 top kapma, 3.7 hava topu kazanma ve 1.5 pas kesme ortalaması ile oynadı. 


Çağlar Söyüncü mü, Ozan Kabak mı?


Programda Çağlar Söyüncü'nün Bundesliga'daki performansıyla Ozan Kabak'ın ilk yıl performansı da karşılaştırıldı. 21 milyon euroya Leicester City'e transfer olan Çağlar'ın ilk yılında hatalar da yaptığına değinilirken genç oyuncumuzun avantajının Freiburg'ta arkasında durulması olarak değerlendirildi. 

SCHALKE 04 GENÇ YETENEKLERİ ÇIKARIYOR

Schalke'nin çok fazla genç oyuncu çıkarıp Avrupa'nın devlerine sattığını da söyleyen Uluca, "Neuer'i Bayern Münih'e sattılar, Mesut Özil'i çıkardılar, Leroy Sane'yi çıkardılar. Rakitic de Schalke'de oynamıştı. Ozan Kabak da bu isimlerden biri olabilir" dedi.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.
 

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!