comScore

Galatasaray Galatasaray

Ozan Kabak Galatasaray'ı anlattı: 'Türkiye'nin çok üstünde'

01 Ocak 2020, Çarşamba 19:28
Ozan Kabak Galatasaray'ı anlattı: 'Türkiye'nin çok üstünde'

Futbol hayatını Schalke'de sürdüren Ozan Kabak, Galatasaray'da yaşadığı günleri anlattı. 

FutbolArena - Galatasaray altyapısında yetiştikten sonra Stuttgart ve sonrasında Schalke'ye transfer olan Ozan Kabak, beIN Sports'a konuk oldu. Genç futbolcu sarı kırmızılı takımdaki günlerini anlattı. 

"GALATASARAY BANA ÇOK ŞEY KATTI"
Galatasaray bana çok şey kattı. Almanya'da üst düzey futbol oynanıyor. Çok daha üst düzey futbolcular oynuyor. Tempo ve fiziksel anlamda üst düzey bir lig. Bundesliga'da her dakika geliştiğimi hissediyorum. İyi oynadıkça özgüvenim de artıyor. Umarım böyle devam edecek. 

"VAN DIJK'IN FORMASINI GÖNDERDİĞİ GÜN"

Van Dijk çok beğendiğim bir oyuncu. Çok üst düzey bir futbolcu. Ömer Bayram ile aramızda bir diyalog geçti. Van Dijk benim idolüm diyordu. Van Dijk çocukluk arkadaşım, evimize giriyordu. İnanamadım yani. 2-3 gün sonra Van Dijk'in formasını getirdi, çok selam söylüyor dedi. Tabi birebir kontağım olmadı. 

"GALATASARAY ALTYAPISI TÜRKİYE'NİN ÇOK ÜSTÜNDE"
Galatasaray altyapısı Türkiye'nin çok üstünde bir altyapı. İyi şartlarda, kaliteli hocalarla yetiştik. Hala daha çok iyi oyuncular, yıldız olabilecek isimler var. Akademiye girdiğinde bir yazı var, seni buraya getiren yeteneğin, burada tutacak olan karakterindir diye. Galatasaray altyapısında bize önce iyi insan, iyi vatandaş olmayı öğretiyorlar. Galatasaray altyapısı gerçekten çok özel bir yer. 

"SAHAYA ÇIKTIĞIM İLK ANI UNUTMAM"

Sahaya çıktığım ilk anı unutmam. Her oyuncunun hayalidir. Taraftarın önünde yer almak. Hele ke Galatasaray altyapısında yetiştikten sonra. Fatih hocam beni oyuna aldı Yeni Malatyaspor maçında. Antrenmanlarda iyiydim ve bekliyordum böyle bir şey. Hocam da beni onurlandırdı. Ondan sonra 

Fatih Terim senin için ne ifade ediyor?

Fatih Terim'in kendisi için çok önemli bir insan olduğunu söyleyen Ozan Kabak, "Hayatımın en önemli figürlerinden biri. Benim buralara gelmemde en büyük pay sahibi olan kişi. Davranışları, aşıladığı güven olsun, şefkat olsun. Çok saygı duyduğum önemli bir isim. Allah başımızdan eksik etmesin." dedi. 

Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"