comScore

Galatasaray Galatasaray

Onyekuru için 40 milyon euroluk transfer talebi (GS Transfer)

18 Mart 2019, Pazartesi 12:36
Onyekuru için 40 milyon euroluk transfer talebi (GS Transfer)

Galatasaray'da performansıyal bu sezon skora en fazla katkı sağlayan oyuncu olan Henry Onyekuru için Bayern Münih'in devreye girdiği iddia edildi.

FutbolArena - Galatasaray'ın sezon başında Everton'dan kiraladığı ve bu sezon Süper Lig'de 11 gol atarak takımın en çok skora katkı sağlayan futbolcusu olan Henry Onyekuru için transfer gelişmeleri yaşanıyor. Sarı kırmızılıların gelecek sezon için oyuncuyla ilgili vereceği karar merak edilirken, Bayern Münih'in de Onyekuru'yu takip ettiği iddia edildi. Alman yetkililerin, Everton ile görüşme yaparak genç futbolcunun fiyatını sorduğu öne sürüldü. 
 

Galatasaray Transfer: Onyekuru, Galatasaray'da kalacak mı?


Galatasaray'ın kiralık olarak everton'dan transfer ettiği Onyekuru, performansıyla Bayern Münih'in dikkatini çekti. Alman temsilcilerinin yakından tkaip ettiği genç futbolcu için Everton'ın belirlediği bonservis bedeliyle ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı. Fanatik'in haberine göre; Bayern'in eski futbolcusu ve şu anki sportif direktörü Salihamidzic, Everton sportif direktörü Marcel Brands'i aradı ve Onyekuru'nun durumunu sordu. 

Brands ise Salihamidzic'e Nijeryalı'nın satış fiyatının 40 milyon euro olduğunu ve Onyekuru'nun Everton'ın gelecek planlarında yer aldığını söyledi. 

 

Bursaspor 2-3 Galatasaray Fatih Terim maç sonu açıklamaları


"İLK YARIYI İZAH ETMEK ZOR"

İlk yarıyı izah etmek zor. Kötü oynadık ve geriye düştük. Sonda gelen gol bizi maça bağladı. İkinci yarı daha iyiydik. 2-0'dan geri dönmek Bursa'da kolay değil. Çok kritik bir 3 puan kazandık. 

"SEZON SONUNA KADAR OLAN MAÇLARI KAZANDIĞIMIZDA NEREYE GELECEĞİMİZİ BİLİYORUZ"

Şimdi puan sıralamasına bakmaksızın sezon sonuna kadar olan maçları kazandığımızda nereye geleceğimizi herkes biliyor. O inancımı ben kaybetmedim. Oyuncularım da kaybetmedi ve kaybetmeyecek. Bu arada şimdiye kadar oynanan oynanan oyunları ve oyuncuları tekrar analiz etme fırsatımız olacak. Herkesin değerlendirme fırsatı olacak. Kupaya kadar olan bölümde oyuncularımızı hazır tutacağız. 

"BAZI OYUNLARI ÇÖZMEK ZORDUR"

Bazı oyunlar vardır ki, hakikaten çözmesi çok zordur. Bugün Bursasapor kritik durumda. Bursaspor'un kaybettiği maçlarda da iyi oynadığını söylemek lazım. Galatasaray hiç beklemediğimiz anda 2-0 geriye düştü. İzahı zordu ilk yarının. Benim istediğim oyun bunların çok daha fazla üzerinde. 3'ten sonra 4'ü atabilir miydik? Evet ama kolay değil kritik maçları oynamak." 

YABANCI KURALI HAKKINDA

Yabancı sayısını yasaklayarak, yerli oyuncu sayısını artıramazsınız... Her yabancı oynattıkça para alınacak ve oradan altyapıya yatırım yapılacaktı. Bu rakam fazla geliyor diye yavaş yavaş eridi. Bakıyorum bundan çok mutlu olanlar da 'yabancı sayısı fazla' diyor. Kural sana 'yabancı almak zorundasın' demiyor. İsteyen 28 yerli futbolcuyla oynayabilir."

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"