comScore

Galatasaray Galatasaray

Onyekuru Galatasaray'da! İşte transferin mali detayları

25 Ocak 2021, Pazartesi 20:35
Onyekuru Galatasaray'da! İşte transferin mali detayları

Galatasaray, Onyekuru transferinin mali detaylarını KAP'a bildirdi. 

FutbolArena - Galatasaray, Monaco'dan Henry Onyekuru'yu kiralık olarak kadrosuna kattığını açıkladı ve mali detayları KAP'a bildirdi. 

GALATASARAY'DAN AÇIKLAMA
 

Galatasaray Sportif A.Ş., profesyonel futbolcu Henry Chukwuemeka Onyekuru'nun geçici transferi konusunda anlaşmaya varıldığını Kamuyu Aydınlatma Platformu'na bildirdi.  Galatasaray forması ile üçüncü dönemini yaşayacak olan Henry Onyekuru, 5 Haziran 1997 tarihinde Nijerya'nın Onitsha kentinde doğdu. 1,75m boyundaki futbolcu, iki kanatta ve santrfor bölgelerinde forma giyebiliyor. 

ONYEKURU TRANSFERİNİN MALİYETİ


Kiralama bedeli: 650.000 euro
Satın alma opsiyonu: 4.350.000 euro
Onyekuru'nun bu sezon maaşı: 750.000 euro

ONYEKURU'DAN AÇIKLAMALAR

Öncelikle tekrar burada olmaktan dolayı çok mutluyum. Kulübün hedeflerine ulaşabildiğimiz, bol gollü ve herkesi gururlandıran bir sezon geçirmek istiyorum. Burada daha uzun süre kalmayı umuyorum. Başkanımız, başkan yardımcımız ve teknik direktörümüzle konuştum ve onlar da bana olan güvenlerini ifade ettiler. Her zaman olduğu gibi yüzde yüzümü vermeye hazırım. Daha önce söylediğim gibi hedefim kulüple daha fazla başarı yakalamak, daha fazla kupa kazanmak ve taraftarlarımızı gururlandırmak. İnşallah hem ligi hem Türkiye Kupası'nı kazanacağız

MUSTAFA CENGİZ'DEN AÇIKLAMALAR

 “Birileri bir laf çıkardı biliyorsunuz elin oğlu, evin oğlu diye. Vallahi bence evin oğlu Onyekuru. Üçüncü defa, kendisini isteyen birçok takımın olmasına rağmen ve geldiği kulübe çok maliyetli olmasına rağmen Onyekuru sağ olsun bizi ısrarla istedi. Dönüp bakmadı bile Türkiye'deki veya yurtdışındaki diğer takımların tekliflerine. Biz bu bağlamda gösterdiği bu sahiplenme, aidiyet ve sadakat duyguları için kendisine çok teşekkür ediyoruz. Bu bir duruştur. Parayı tercih etmedi. Aşkını ve sevgisini tercih etti.


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"