comScore

Galatasaray Galatasaray

Onyekuru en az 3-4 hafta yok! Sıtma hastalığı teşhisi

10 Ocak 2020, Cuma 23:14
Onyekuru en az 3-4 hafta yok! Sıtma hastalığı teşhisi

Galatasaray'ın sezon sonuna kadar kiraladığı Onyekuru, sıtma hastalığına yakalandığı için en az 3-4 hafta sahalardan uzak kalacak. 

FutbolArena - Galatasaray'da Onyekuru şoku! Tatilde sıtma hastalığına yakalanan Nijeryalı futbolcunun ne kadar sahalardan uzak kalacağı belli oldu. Sarı kırmızılıların sezon sonuna kadar kiraladığı Onyekuru'nun tedavisine başlandı. 

Tatilde sıtma hastalığına yakalanan ve doktorların yüksek ateş nedeniyle teşhisi sonrasında hemen tedaviye alınan Nijeryalı futbolcu en az 3-4 hafta sahalardan uzak kalacak. 
 

Galatasaray Haberleri: Onyekuru'nun sıtma hastalığı


Kulüpten yapılan açıklama:
Oyuncumuz Henry Onyekuru'nun kulübümüzle görüşmeleri öncesi tatil amacıyla gittiği ülkesindeki Nijerya'da sıtma parazitine maruz kaldığı tespit edilmiştir.

Oyuncumuzun sağlık kontrollerinde herhangi bir bulgu olmamasına, yapılan tetkiklerde hastalığa dair şüphe uyandıracak bir veri bulunmamasına rağmen oyuncunun bir gün önce başlayan yüksek ateşini ısrarla sorgulayarak olası bir sıtma enfeksiyonundan şüphelenen sağlık ekibimiz tarafından hastalık teşhis edilmiş ve oyuncumuz sponsor hastanemiz Liv Hospital'da tedaviye alınmıştır.

Gerek sağlık ekibimiz ve Liv Hospital'ın değerli uzman hekimlerinin belirlediği uluslararası tedavi protokolleri gerekse Sağlık Bakanlığı'nca görevlendirilmiş resmi makamların bu hastalıkla ilgili ön gördüğü protokoller dikkate alınarak tedavi titizlikle uygulanmaktadır. Hastalığın seyri ve oyuncumuzun sağlık durumu ile ilgili gelişmeler oldukça kamuoyu bilgilendirilecektir.

Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)