comScore

Galatasaray Galatasaray

Önümüzdeki Maçlar | 3 büyüklerin transfer gündemi

12 Temmuz 2019, Cuma 08:44
Önümüzdeki Maçlar | 3 büyüklerin transfer gündemi

Orhan Uluca ve Sinan Yılmaz, Spor Toto Süper Lig ekiplerinin transfer gündeminie FutbolArena'ya değerlendirdi.

FutbolArena - Önümüzdeki Maçlar'da Orhan Uluca ve Sinan Yılmaz, dört büyüklerin transfer gündemini değerlendirmeye devam ediyor. Takımlar yeni sezona nasıl hazırlanıyor, kadroların son durumları ve yapılan tüm transferlerin değerlendirmeleri bu programda...


Süper Lig teknik direktör maaşları


Fatih Terim'in yeni sözleşmesinin değerlendirildiği programda Türkiye'de teknik adamların maaşları konuşuldu. 18 milyon TL'lik yeni sözleşmeye imza atan Fatih Terim'in uygun bir anlaşma yaptığı konuşulurken, Galatasaray'da bazı futbolcuların Terim'den çok kazandığı vurgusu yapıldı. 

FERNANDO'NUN AYRILIŞI
Galatasaray'da iki sezon forma giyen Fernando, Sevilla'ya transfer olmak üzere... Orhan Uluca bu transferi önemli bir kayıp olarak nitelendirirken, olumlu yönünün 32 yaşına gelmiş bir oyuncunun gönderilmesi olduğunu söyledi. Orhan Uluca ayrıca "Fatih Terim transferde FFP dengesi yüzünden bu kadar sıkışık durumda olmasa Fernando'yu göndermeyebilirdi ama Galatasaray oyuncu satmak zorundaydı" dedi. Sinan Yılmaz ise farklı düşündüğünü söyleyerek "Ben Fernando'nun geldiğinden beri günden güne düştüğünü düşünüyorum. Bu sene Benfica karşısında da, Şampiyonlar Ligi maçlarında da temposu yetersiz ve sürekli sakatlanan bir Fernando gördük. Bence Sevilla doğru bir transfer yapmadı. Daha önce Fenerbahçe'den Kjaer'i aldıklarında da Galatasaray'dan Carole'yi kiraladıklarında da verim alamamışlardı. Bu transferin de Sevilla için olumlu olduğunu düşünmüyorum. 32 yaşına gelmiş ve 2 yıldır geri giden bir oyuncuyu aldılar" dedi. 


Emre Mor Galatasaray'da yeniden doğar mı?


Orhan Uluca, Emre Mor'u da değerlendirirken, "Emre hakkında duyduklarım, medyaya yansıyan haberlerden de beter. Almanya'da Tuchel'in yardımcısı Emre'ye öyle bir ceza verdi ki adamı kovdular. Emre her yerde sorun yarattı" dedi. 

Öte yandan programda Selçuk İnan da konuşuldu ve Selçuk'un 620 bin euroluk bir sözleşmeye imza atması uygun bir anlaşma olarak değerlendirildi. 


Beşiktaş Neden Transfer Yapamıyor?


Beşiktaş'ın ekonomik olarak yaşadığı sıkıntılar da değerlendirilirken neden transfer yapamadığı konusu gündeme geldi. Orhan Uluca, "Tyler Boyd yeni Visca olarak düşünülüyorsa, Holtby de Avcı'nın yeni Emre Belözoğlu'su olabilir. Bu iki transfer gerçekleşirse, muhtemelen Abdullah Avcı bu iki oyuncusu Emre ve Visca ikilisi gibi görüyordur" dedi. 


Trabzonspor'un yeni transferi Donis Avdijaj


Trabzonspor'un yeni transferi Donis'i de değerlendiren Orhan Uluca, "Sorunlu bir futbolcu ama çok iyi bir gol vuruş becerisine sahip. Kenarlarda oynar ve gol koşuları çok iyidir. Sosa onu çok iyi besleyecek toplar atar ve o da sorun çıkarmaz süre bulursa senede 7-8 gol ve 7-8 asist yapabilecek bir oyuncu olur" dedi. Programda ayrıca Yusuf Yazıcı'nın takımdan ayrılma ihtimali de değerlendirildi.


Yeni Fenerbahçe Nasıl Olacak?


Sinan Yılmaz, Fenerbahçe'nin yeni transferlerinden sonra muhtemel 4-2-3-1 oynayacağını söylerken, "İleride Muriqi tamam, solda Garry Rodrigues, sağda Moses veya Dirar ile 10 numarada da Kruse olacak. İleri dörtlü hiç fena değil ama arkadaki 2'li kritik. Emre geçen sene bile 18-19 maç oynayabildi. Tolgay istikrarsız, Mehmet Ekici de sakat. Bu üç oyuncu sezonu değiştire değiştire tamamlayacaklar gibi. Bunların yanında da daha defansif bir oyuncu olacak. Jailson orası için yeterli değil bence. Ozan belki toparlarsa olabilir ama bence esas o pozisyona transfer lazım" dedi.

FutbolArena Haber Turu (10 Ocak 2020)