comScore

Galatasaray Galatasaray

Ömer Bayram: "Fatih Hoca bana Xavi diyor"

02 Mayıs 2020, Cumartesi 12:45
Ömer Bayram:

Galatasaray'da bu sezon sergilediği performansla alkış toplayan Ömer Bayram dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Galatasaray'da bu sezon sergilediği performansla alkış toplayan Ömer Bayram, Türkiye Gazetesi'ne röportaj verdi. Fatih Terim'in kendisine 'Xavi' dediğini belriten Ömer Bayram'ın dikkat çeken açıklamaları şu şekilde:

"FATİH TERİM 'XAVI ÖMER' DİYOR"
"Bu sezon yakaladığım çıkışta Fatih Terim Hoca'mın yeri çok ayrı. Yaptığı konuşmalar insanın özgüvenini arttırıyor. Sezon başı kampında bana hazırlık maçlarından sonra ‘Ooo Xavi Ömer' veya ‘Iniesta Ömer' diye espriyle takılırdı. İnanın bu takılma bile bir oyuncunun öz güveni için çok önemli. Benden her zaman önce kendime güvenmemi ve rahat olmamı istedi. Çünkü çok istediğimi o da görüyordu bence. Ben de yüzünü kara çıkarmadığım için çok mutluyum."

"SOL BEK ÜSTÜME YAPIŞTI"

"Türkiye'ye kanat oyuncusu olarak geldim ama Prosnecki beni sol bekte denedi bir maçta. O karşılaşmada iyi oynayınca da sol bek oldum! Bu süreç beni millî takıma kadar götürdü. Akhisar macerası sonrası Galatasaray'a transfer oldum. İlk sezonum zorlu geçti, ikinci sezon hazırlık döneminde idmanlarda mevkisiz kalmıştım çünkü sol bek mevkiinde üç oyuncu vardı. Kampa geç katılan arkadaşlarımız olduğu için orta sahada eksiğimiz vardı ve antrenmanlarda o mevkide çok iyi performans gösterdim. Bu da açıkçası biraz rahatlıktan oldu çünkü ikinci sezonuma mental olarak çok iyi hazırlanmıştım."

"KADIKÖY GALİBİYETİ BANA NASİP OLDUĞU İÇİN MUTLUYUM"

"Kadıköy deplasmanında Fenerbahçe galibiyeti bana nasip olduğu için çok mutluyum. Ama açıkçası ben daha çok sezon sonu şampiyonluğa odaklanıyorum. Çünkü bu sadece bir maç. Mesela geçen sezon kazanamamıştık ama şampiyon olmuştuk. Kadıköy'de kazanıp şampiyon olamamak daha üzücü olur bence. Normal bir deplasman maçı gibi hazırlandık. Takım olarak böyle zorlu bir deplasmanda çok iyi reaksiyon verdik ve maçı çevirdik. Galibiyetten sonra çok mutluyduk açıkçası çünkü bu galibiyeti bekleyen birçok taraftarımız vardı. Onlara bu mutluluğu yaşattığımız için çok mutluyum. Oğluma ileride bu zaferi anlatmak benim en büyük kazancım olacak. Ligin geri kalanına bakınca Galatasaray bir yarışın içindeyse her türlü şartta, şampiyonlukta en büyük ve güçlü adaydır. Bunu geçmişte gösterdik. Hoca'mız da bunu bize her zaman hatırlatıyor."

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"