comScore

Galatasaray Galatasaray

Omar Elabdellaoui'nin göz doktorundan açıklama

01 Ocak 2021, Cuma 13:03
Omar Elabdellaoui'nin göz doktorundan açıklama

Galatasaraylı futbolcu Omar Elabdellaoui'nin sağlık durumu hakkında hastaneden açıklama geldi.

FutbolArena - Galatasaray'da forma giyen Omar Elabdellaoui, yılbaşı gecesi elinde patlayan havai fişek nedeniyle hastaneye kaldırıldı. Omar Elabdellaoui'nin sağlık durumu hakkında göz doktoru Prof. Dr. Vedat Kaya'dan açıklama geldi.

"BİR GÖZDE DAHA AĞIR OLMAK ÜZERE, HER İKİ GÖZDE YARALANMA VAR"
"Her iki gözde, bir gözde daha ağır olmak üzere yaralanma söz konusu. Müdahalemizi yaptık. Şu anki durumu düne göre oldukça iyi. Tekrar bir müdahale muhtemelen gerekecektir. Bu tür yaralanmalarda ilerleyen süreçte müdahaleler gerekecektir.

"GÖRME YETİSİ VAR AMA İLERİSİ İÇİN KONUŞMAK ERKEN"

"Görme yetisi var ama ileride nasıl olur, şu anda söyleyemeyiz. Termal ve kimyasal yanığa bağlı yüzey temizliğini yaptık, tedaviyi sürdüreceğiz. Oluşan kimyasal bir travma var. Görme ilk etapta olumsuz etkilenir ama önemli olan tedavinin sonundaki durum.

FUTBOLA DÖNEBİLECEK Mİ?"

"Şu anda futbola dönüşüyle ilgili bir şey söylemek zor. Yüzeyde temizlik yaptık, parçaları temizledik. Şimdi restorasyon yapacağız. Yarın duruma göre bir operasyon yapabiliriz. Gününü heniz tam kararlaştırmadım."

 

Mustafa Cengiz ve Abdurrahim Albayrak'tan Omar Elabdellaoui açıklamasıHastaneye ziyarete giden Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, "Omar ile görüştüm, morali iyi. Bu üzücü olay geçen yılda kalmış olsun. Bunu berbat geçen 2020'ye havale edelim. Hasta yataktayken her şey ikinci plandadır. Göz hassas bir organ. Durum iyiye gidiyor. Sanırım 1-2 hafta beklemek lazım. Umut kesilmemeli." açıklamasını yaptı.

ABDURRAHİM ALBAYRAK'IN AÇIKLAMALARI

"Omar'ın başına gelen talihsiz kaza. Ancak ben bir şey söylemek istiyorum. Sitenin ambulans görevlisi fotoğrafı sosyal medyada paylaşıyor. Arkadaşlar, ayıptır günahtır. Bu insanın 3 çocuğu var. Bunun sonuna kadar takipçisi olacağız. Hep kulüp, hem Omar'ın şahsı adına takipçisi olacağız. Bu kadar olamaz. Yazıktır, günahtır. Olayı duyar duymaz başta Fatih hocam olmak üzere hepimiz buradayız. Bütün insanlar televizyonun başında merak ediyor. Şimdi bakıyoruz, sosyal medyada bir tane resim servis edilmiş. Çok üzüldüm. Bunu söylemek istiyorum. Hocamızla birlikte hep başındaydık. Sağolsun doktorlar ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar. Allah beterinden korusun."

Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"