comScore

Galatasaray Galatasaray

Olay hakem Halis Özkahya: "O an basiretim bağlandı"

27 Kasım 2018, Salı 03:59
Olay hakem Halis Özkahya:

Halis Özkahya'nın Galatasaray - Atiker Konyaspor maçının ardından yakın çevresine konuştuğu iddia edildi. 

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig 13. haftasında oynanan Galatasaray - Atiker Konyaspor maçında Hüseyin Göçek'in son dakikada verdiği penaltı kararına sarı kırmızılı yönetimin tepkisi sürerken, Şansal Büyüka beIN Sports'ta VAR odasındaki hakem Halis Özkahya hakkında çarpıcı bir iddiada bulundu. 

Hüseyin Göçek'in, Skubic'in penaltı pozisyonunda pozisyonu izlemeye gitmemesinin ardından VAR hakemi Halis Özkahya da büyük tepki alırken, Şansal Büyüka Halis Özkahya'nın yakın çevresine bu durumla ilgili konuşmasını aktardı. Şansal Büyüka, "Halis Özkahya'nın yakın çevresine penaltı pozisyonu sırasında 'O anda basiretim bağlandı. Çok üzgünüm." dediği yönünde iddialar olduğunu vurguladı. 
 

Galatasaray - Konyaspor maçında Serdar Aziz'in penaltısı


Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak, Konyaspor maçının ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Hüseyin Göçek ile VAR odasının ne konuştuklarının açıklanmasını istiyoruz." demişti. 
beIN Sports'ta, beIN final programında Şansal Büyüka bu konu hakkında MHK Başkanı Yusuf Namoğlu ile görüştüğünü söylerken, "Bugün MHK Başkanı Yusuf Namoğlu ile konuştum. Galatasaray - Konyaspor maçındaki penaltı pozisyonuyla ilgili olarak, 'Hadi VAR'dan çağırmadılar. Bu kadar yoğun itiraz var. Bari gidip kendin bak." dedi bana." diye konuştu. 


Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!