comScore

Galatasaray Galatasaray

Okan Buruk'tan Jorge Jesus'a: "Yaptığı saygısızlık"

05 Haziran 2023, Pazartesi 02:22
Okan Buruk'tan Jorge Jesus'a:

Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, basın toplantısına katılmayan Jorge Jesus'a ", "Kazandığın zaman da, kaybettiğin zamanda da tebrik etmeyi bileceksiniz. Basının önüne çıkmamak Türk kamuoyuna büyük saygısızlık." dedi. 

FutbolArena - Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, Fenerbahçe galibiyetinin ardından basın toplantısına katılmayan Jorge Jesus'a tepki gösterdi. 
Okan Buruk, "Kazandığın zaman da, kaybettiğin zamanda da tebrik etmeyi bileceksiniz. Basının önüne çıkmamak Türk kamuoyuna büyük saygısızlık." dedi. 
Okan Buruk derbi galibiyeti hakkında, "Maçın genelinde üstün olan taraf bizdik. Baştan sona üstünlüğümüzü sürdürdük. Sahada iyi olan taraftık ve sahadaki oyunumuzun karşılığını net bir şekilde aldık. Şu anda ligde ikincilik yarışı var. Beşiktaş'ın da Fenerbahçe'nin de puan ortalaması çok yüksek. Hak ettiğimiz şampiyonluğu aldık. Bundan sonraki hedefimiz bir sonraki yıla hazırlanmak." ifadelerini kullandı. 

Şampiyonluk hakkında Okan Buruk ise "Kazandığımız şampiyonluğu Türk teknik direktörlere hediye etmek istiyorum. 16. sene oldu Türk teknik adamlar bu kupayı kazanıyor. Bu büyük başarı ama maalesef görmezden geliyoruz. Aklımız hep yabancıda. Tabii ki ben buna karşı değilim yabancı teknik direktör de çok iyi hizmet edebilir ülkemizde ama Türk teknik adamların haklarını da vermemiz gerekiyor. Sezon başı tabii ki Galatasaray'ın hocası olurken herkesi aynı anda mutlu edemezsiniz ama ben buraya şampiyonluk yaşamış hoca olarak geldim. Bu takımı ayağa kaldırabilmek çok kolay değildi. Kadro olarak büyük değişim yaşandı, bu alanda da çok başarılı olduğumuzu düşünüyorum." dedi. 

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!