comScore

Galatasaray Galatasaray

Okan Buruk'a soruldu: 'Fenerbahçe U19 takımla çıkarsa...'

03 Nisan 2024, Çarşamba 03:53
Okan Buruk'a soruldu: 'Fenerbahçe U19 takımla çıkarsa...'

Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, "Fenerbahçe U19 takımıyla Süper Kupa maçına çıkarsa sizin kadro planlamanız nasıl olacak?" sorusuna, "Bu bizim sorunumuz değil. Normal kadromuzla belirlenen saatte, belirlenen yerde maçımıza çıkacağız." yanıtını verdi. 

FutbolArena - Galatasaray, Süper Lig 31. haftasında sahasında Hatayspor'u 1-0 mağlup etti. 

Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk maçın ardından açıklamalarda bulundu. 
MAÇ DEĞERLENDİRMESİ:

Erken golü attık, maça rahat başladık. Devamında rakip bize oynama şansı verdi, bizi rahat bıraktı ama hücumda istediğimiz performansa ulaşamadık. Geçişlerde ve savunma arkasına atılan toplarda da pozisyonlar verdik. Sonunda istatistiksel olarak çok öndeyiz ama kendi kalitemizin altında bir oyun ortaya koyduk. Bunun nedenlerinden biri uzun bir lig arası olabilir. Türk futbolunda gergin de bir ortam var. Psikolojik olarak oyuncuları ne kadar hazırlasanız, rakibiniz üzerinde kurduğunuz baskı ve avantajı net bir şekilde anlatsanız da zaman zaman performansta düşüşler oluyor. Bunun çok uzun sürmeyeceğini düşünüyoruz. Bir sonraki maç daha da iyi bir şekilde sahada olacağız, şampiyonluk inancımızı net bir şekilde ortaya koyacağız. Ligin bitimine 7 maç kaldı. Bunların hepsini kazanarak sezonu bitirmek istiyoruz.

SORU: FENERBAHÇE U19 TAKIMIYLA SÜPER KUPA MAÇINA ÇIKARSA KADRO PLANLAMANIZ NASIL OLACAK?"

"Bu bizim sorunumuz değil. Mesela Alanyaspor maçına rakibimiz hangi kadro ile çıkacak diye bakmıyoruz. Gidip normal kadromuzla belirlenen tarihte ve saatte maçımıza çıkacağız. Şanlıurfa halkı da merakla iki büyük takımı bekliyor. Kendi programımız üzerinden gideceğiz. Rakibimiz ister çıkar ister çıkmaz ya da farklı bir şey olur ama bununla ilgili benim söyleyeceğim bir şey yok."
 

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!