comScore

Galatasaray Galatasaray

Okan Buruk: 'Tek hedefimiz şampiyonluk'

24 Haziran 2022, Cuma 10:48
Okan Buruk: 'Tek hedefimiz şampiyonluk'

Galatasaray'da teknik direktörlük görevine getirilen Okan Buruk için imza töreni düzenlendi.

FutbolArena - Galatasaray'da teknik direktör Okan Buruk için imza töreni düzenlendi. Dursun Özbek'in de katıldığı törende Okan Buruk ile 1+1 yıllık sözleşme imzalandı.

DURSUN ÖZBEK: "GALATASARAYLI OKAN BURUK'A BAŞARILAR DİLİYORUM"
"Bugün Galatasaray için yeni bir başlangıç. Taraftarlarımıza kombinelere gösterdikleri ilgi nedeniyle de teşekkür ediyorum. Bizi ilk günden yalnız bırakmadıklarını gösterdiler. Galatasaraylı Okan Buruk, bu kulübe hizmet etmeyi fazlasıyla hak ediyor. Okan kardeşimin burada olmasının sebebi sadece Galatasaraylı olması değil, yakaladığı başarılardır. Okan hoca, Türkiye'de şampiyonluğa ulaşan en genç teknik direktörlerden biri. Birlikte çıktığımız bu yolda hepimizin gurur duyacağı bir Galatasaray olacak. Okan hocamız, üçüncü 17 Mayıs'ını yaşamak için burada. İlk kez bir 17 Mayıs günü bu formayı giymişti. Sonrasında o kupayı göz yaşları içinde kaldırdı. Bugün benim için çok önemli bir tarih. Bugün oğlumun da doğum günü. Hem baba olma duygusunu yaşadığım bir gün, hem de Galatasaray'a hoca olduğum bir gün."

OKAN BURUK: "TEK HEDEFİMİZ ŞAMPİYONLUK"

"Büyük Galatasaray taraftarına saygılarımı ve sevgilerimi iletiyorum. Benim için çok büyük ve gurur verici bir görev. Bizim hedeflerimiz hiçbir zaman değişmez. Tek hedefimiz şampiyonluk. Geçen sezonun yarattığı mutsuzluğu ortadan kaldıracağız. İşimizi doğru yaparak taraftarlarımızı heyecanlandıracağız. Sahada her şeyini veren, dominant bir takım olacak. Oluşturacağımız kadroya ve mevcut oyuncularımızın hepsine güveniyoruz. Şampiyonluk yolunda elimizden gelenin fazlasını yapacağız."

"FATİH HOCA BENİ ARADI VE TEBRİK ETTİ"

"Fatih Hoca benim için çok değerli. Uzun yıllar birlikte çalıştık, şampiyonluklar yaşadım. Dün kendisi beni aradı ve 'hayırlı olsun' dedi. Elinden geleni yapmak için hazır olduğunu söyledi. Hocaya bu anlamda çok teşekkür ediyorum. Yanımızda olduğunu gösterdi."

"KENDİ EKİBİMLE BİRLİKTE GELİYORUM"

"Uzun yıllardır çalıştığım kendi ekibimle geliyorum. Bunun dışında yeni isimler de eklenecek. Kadromuzdaki bütün oyuncuları tanımak ve kampta görmek istiyorum. Ardından karar vereceğiz. Bazı oyuncular bizimle kalacak, bazı genç oyuncularımız kiralık gidebilir. Yunus örneği var. Az süre buluyordu, gitti oynadı ve şimdi yeniden bizimle. İlk planda oyuncuları görmek ve tanımak istiyorum."

"TÜRKİYE'NİN EN ÇOK ŞAMPİYON OLAN TAKIMIYIZ"

"Ben 1985 yılında Galatasaray'ın altyapı seçmelerine girdim. Ailemden gelen bir Galatasaraylılığımız var. Uzun yıllar Galatasaray'a hizmet ettim, 20'ye yakın kupa kazandım. Türkiye'nin en çok şampiyon olan takımının bir oyuncusu olarak burada 7 kupa kazandım. Türkiye'nin en çok şampiyon olan takımı olarak, bu şampiyonluklara bir yenisini daha eklemek için çalışacağız."

"ORTA SAHAYA TAKVİYE YAPACAĞIZ"

"Çalıştırdığım takımlarda 4-3-3, 4-5-1 ve 4-4-2 sistemlerini kullandım. Günümüz futbolunda dizilişler önemli ama top bizdeyken ve rakipteyken oluşturacağımız dizilişler önemli. Burada zeki oyuncular olması önemli. Burada oyuncu kalitesinin yanı sıra zekası da önemli. Galatasaray oyuncuları da yüksek zekaya sahip isimler. Galatasaray'da orta sahada oynayacak oyuncuların oyunun iki yönünü de oynayabilmesi gerekiyor. Bunun için buraya bir takviye düşünüyoruz. Yetenekli, kaliteli, oyunun iki yönünü oynayabilen oyunculara ihtiyaç var. Belirlediğimiz oyuncularla görüşmelerimizi sürdürüyoruz."

BİLYONER'E ÜYE OL, 10+10 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!