comScore

Galatasaray Galatasaray

Okan Buruk takımdaki sevindirici gelişmeyi açıkladı!

22 Aralık 2022, Perşembe 23:39
Okan Buruk takımdaki sevindirici gelişmeyi açıkladı!

Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, Keçiörengücü maçının ardından "Kadromuzu idareli kullanmak istedik ve ona göre plan yaptık. Çok fazla pozisyona girdiğimiz maçtı. Golü daha erken bulabilirdik. Keçiörengücü'nü de mücadelesinden ötürü tebrik ediyorum." dedi. 

FutbolArena - Galatasaray, Ziraat Türkiye Kupası'nda Keçiörengücü'nü 1-0 yenerek son 16 turuna kaldı. 

Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk maçın ardından açıklamalarda bulundu. 
"KADROYU İDARELİ KULLANMAK İSTEDİK"

Bugün kadromuzu biraz daha idareli kullanmak istedik. Çünkü kupada en geç maçı biz oynadık. Pazar günü tekrar lig maçımız var. Süre yakın olduğu için. Rashica'yı da belli bir dakika oynatıp almak istiyorduk hatta.

"YUSUF DEMİR'İN HASTALIĞI VARDI"

Hastalıklar vardı. Yusuf'un hastalığı oldu. Ben de dahil olmak üzere birçok kişide hastalık var. Bugün bizim için sakatlıksız bitirmek önemliydi. Maçı kazanmak önemliydi. 

"ÇOK FAZLA POZİSYONA GİRDİK"

Çok fazla pozisyona girdik. Çok fazla ürettik. Erken gol bulmamız gerekiyordu. Penaltı kaçırdık. Sonda da bir pozisyon verdik ama net ofsayttı. VAR olmadığı için gol olsaydı 1-1'le uzayacaktı. Rakibimizi tebrik ediyorum. Çok mücadele ettiler. 

"ICARDİ'NİN İYİLEŞME SÜRECİ İYİ GİDİYOR"

Sergio Oliveira %100 antrenmanlara başladı takımla. Hafta sonu bizimle olacak. Yusuf'un da hastalığı var. 1-2 güne kadar takımla antrenmanlara çıkmaya başlar. Emre Taşdemir de sakatlıktan kurtuldu. Hastalardan biriydi. Genel olarak toparlandık. Bir tek Icardi'yi bekliyoruz. İyileşme süreci iyi gidiyor. İyi hazırlanıyor. Pazar günü maçımız var. Perşembe tekrar. 1 hafta içerisinde 3 maçımız var. Bu anlamda bugünkü kadroyu planlardık. 

Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

BİLYONER'E ÜYE OL, 10+10 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!