comScore

Galatasaray Galatasaray

Okan Buruk açıkladı! Arda Turan - Galatasaray transferi

28 Aralık 2019, Cumartesi 21:04
Okan Buruk açıkladı! Arda Turan - Galatasaray transferi

Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Okan Buruk, devre arası transfer döneminde kadroya 1-2 oyuncu ekleyebileceklerini söyleyerek, ismi sık sık Galatasaray ile gündeme gelen Arda Turan ile ilgili olarak da "Arda için açılacak yeni bir sayfa daha iyi olabilir" dedi.

FutbolArena - Medipol Başakşehir, Süper Lig'in 17. haftasında sahasında karşı karşıya geldiği Kasımpaşa'yı 5-1'lik skorla mağlup etti. Müsabakanın ardından Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Okan Buruk, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Okan Buruk, Arda Turan'ın Galatasaray'a transferi hakkında dikkat çeken ifadeler kullandı.
 

Arda Turan, Galatasaray'a transfer olacak mı?


Deneyimli çalıştırıcı, ismi Galatasaray ile anılan oyuncusu Arda Turan ile ilgili sorulan soruya, "Arda ile ilgili hem başkanımız hem ben konuştum. Arda'nın yeni bir başlangıca ihtiyacı var. Arda bu anlamda kendini daha motive edecek kendine yeni hedefler koyabilecek durumda. Arda sezon başından beri çok çalıştı, formayı tekrar almak için hep iyisini yaptı. Bizde de zaman zaman yer aldı zaman zaman almadı. Onun olduğu bölgede çok oyuncu olduğu için, burada çok fazla oyuncu değişti. Elia, Gulbrandsen, Robinho oynadı. Bizde çok fazla oyuncu olduğu için belki ben de Arda'ya gereken şansı veremedim. Arda için açılacak yeni sayfa onun hedefleri doğrultusunda daha iyi olabilir. Burada en doğru kararı verecek olan yine Arda olacak" yanıtını verdi.
 

Başakşehir transfer yapacak mı?


Buruk, devre arası takıma yapacakları takviyeler hakkında gelen soruya ise şu yanıtı verdi:

“En büyük transfer aslında içeridekileri oynatabilmek. Son haftalara baktığımızda Demba ve Elia'yı iki transfer olarak kabul ediyorum. Belli bölümlerde kendi performanslarını daha yakalayamamış iki oyuncu bize performans sağladı. Bize katkı sağlayacak isim olursa bu anlamda düşünürüz. Yönetim ile oturup konuşacağız. İlk isteğim elimizdekileri kullanmak. Bizden ayrılmak isteyenler olabilir. Öyle olursa da yerlerini doldurmaya çalışacağız. Takviye yaparsak 1-2 tane yapabiliriz.”
Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (28 Eylül 2020)