comScore

Galatasaray Galatasaray

Oğulcan Çağlayan, Galatasaray'a gidecek mi?

26 Haziran 2020, Cuma 13:29
Oğulcan Çağlayan, Galatasaray'a gidecek mi?

Çaykur Rizespor cephesinden Oğulcan Çağlayan'ın transferiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Çaykur Rizespor Basın Sözcüsü Hasan Yavuz Bakır, Radyo Gol'de gündemdeki konulara ilişkin açıklamalarda bulundu.

"GALATASARAY'A KARŞI ÖNEMLİ BİR GALİBİYET ALDIK"
"Adalet hepimize lazım. Hiçbir takım taraftarının haksız yere elde edeceği galibiyette sevineceğini düşünmüyorum. Galatasaray'a karşı çok önemli bir galibiyet aldık. Çok güçlü bir kadroya karşı oynadık ve kazandık. Bu hafta Denizlispor'a karşı mutlaka kazanmamız gerekiyor. Hocamız ve camiamız bu maçla ilgili galibiyete odaklanmış durumda."

"GALATASARAY, VEDAT MURIQI İÇİN BİZİMLE TEMASA GEÇMEDİ"

"Hak ve hukuka inanan bir camiayız. Kurumsal olarak her şeyi doğru yapmaya çalışıyoruz. Galaatsaray ile hiçbir problemimiz yok. Geçen yıl oynanan ve futbolda dönüm noktası olan malum maçla ilgili haksızlık hakkında tepkimizi dile getirdik. Bu durum Vedat Muriqi transferine bağlandı. Vedat konusunda da her zaman açık olduk. Anlaşırsak alırsınız dedik. Fakat Galatasaray, Vedat konusunda hiçbir şekilde bizimle temasa geçmedi. Oyuncu ve menajerle görüştü. Fenerbahçe resmi başvuru yaptı ve bizimle görüştü. Vedat konusunda Başkanımız Hasan Kartal'ın Fenerbahçeli olduğu için transfere izin verdiği iddia edildi. Hasan Kartal'ın Fenerbahçe ile hiçbir ilgisi yok. Fenerbahçe istediğimiz ücreti verdi ve anlaştık. Galatasaray gibi büyük bir camiaya transferin nasıl yapılacağını öğretecek halimiz yok. Onlar zaten bu işte duayen. Fakat kulübümüzü resmi olarak dikkate alan ve daha fazla para veren Fenerbahçe oldu. Biz de kulübümüzü düşünerek hareket ettik."

"OĞULCAN İÇİN RESMİ TEKLİF YOK"

"Oğulcan konusunda da aynı şeyler yaşanıyor. Biz oyuncuyu Erciyes'ten alırken bonservisine 1,5 milyon dolar ödedik. Sözleşmesinde 1 yıl opsiyon maddesi zaten vardı. Biz de bu opsiyonu devreye soktuk. Oyuncu da zaten bu opsiyonu biliyordu. Eğer oyuncu biz de oynamak istemiyorsa zorla kal demeyiz. Oyuncuya talip olma durumu varsa zaten görüşülür ve anlaşılır. Oyuncu gitmek isterse baskı yapmanın anlamı yok."

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!