comScore

Galatasaray Galatasaray

NTV'den Galatasaray için flaş açıklama

27 Şubat 2018, Salı 15:22
NTV'den Galatasaray için flaş açıklama

Galatasaray'ın NTV ve NTV Spor ile ilgili akreditasyon yaptırımı uygulamasının ardından NTV'den açıklama geldi.

FutbolArena - Galatasaray, NTV Spor'da yayınlanan Kırmızı Çizgi programında Fernando Muslera ve Maicon ile ilgili ortaya atılan iddialar nedeniyle NTV ve NTV Spor'dan özür beklediğini açıklamıştı. Sarı kırmızılı kulübün açıklamasına ilk yanıt NTV'den geldi.


NTV, Galatasaray'dan özür diledi mi?


"Galatasaray Spor Kulübü tarafından dün yapılan yazılı açıklamada, NTV Spor logosuyla yapılan yayındaki bir programla ilgili olarak NTV Haber kanalından kurumsal düzeyde özür beklendiği ifade edilmiştir. Aynı açıklamada ayrıca, NTV haber kanalı temsilcilerinin Galatatasaray Spor Kulübü'nün faaliyetleri ile ilgili akreditasyonlarının durdurulduğu belirtilmektedir. 

Söz konusu programın NTV haber kanalıyla hiçbir ilgisi bulunmamaktadır. NTV haber kanalında böyle bir program yayınlanmamıştır. Hal böyleyken özür talebinde bulunulması ve akreditasyon iptali konusundaki kararın hangi gerekçeyle alındığı tarafımızca anlaşılamamıştır.
Galatasaray Spor Kulübü'nün değerli yöneticilerinin bu kararı yeniden gözden geçireceğine inanıyoruz. Galatasaray Spor Kulübü gibi büyük ve köklü bir camia ile “NTV” gibi yayın ilkelerine sıkı sıkıya bağlı bir haber kanalının ilişkilerinin sağlıklı bir zeminde hep devam edeceği konusunda hiçbir şüphe olmaması gerekir. 

Saygılarımızla, 
NTV Radyo ve Televizyon Yayıncılığı AŞ"

NTV SPOR'DA NE SÖYLENMİŞTİ?

Serdar Ali Çelikler, Kırmızı Çizgi programında "Maicon ile Muslera, Tudor'u çiğ çiğ yediler" ifadelerini kullanmıştı. Galatasaray yönetimi ise bu sözler sonrası NTV ve NTV Spor'un akreditasyonlarını durdurdu.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena akşam haberleri turu (19 Eylül 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.