comScore

Galatasaray Galatasaray

Nihat Özdemir'den yabancı kuralı açıklaması

01 Haziran 2020, Pazartesi 15:52
Nihat Özdemir'den yabancı kuralı açıklaması

Gazeteci Levent Tüzemen, TFF Başkanı Nihat Özdemir ile yabancı kuralı konusunda yaptığı görüşmeyi anlattı.

FutbolArena - Süper Lig'de yeni sezonda yabancı kuralında değişiklik yapılması planlanıyor. Fotomaç Gazetesi'nden Levent Tüzemen, konuyla ilgili TFF Başkanı Nihat Özdemir ile görüştü. İşte Levent Tüzemen'in yazısından bir bölüm:
 

Yabancı kuralı değişecek mi?


"Türkiye olarak yabancı oyuncu tercihlerimizi bir türlü rayına oturtamadık.

Avrupa'nın hiçbir ülkesinde yabancı konusunda bu kadar çok değişiklik yaşayan yok. Her federasyon yap-boz tahtası gibi sürekli yabancı sayısı üzerinde oynuyor. Ya tamamen serbest bırakacaksınız ya da belirli bir sayı sabit tutup, uzun süre arkasında duracaksınız. Anadolu kulüplerinin çoğu yabancı oyuncunun kısıtlanmasına karşı geliyor. Çünkü ucuza yabancı alabiliyorlar. Meydan tamamen yerli oyunculara kaldığında da ortam astarı yüzünden pahalı oluyor.
NİHAT ÖZDEMİR: "12 YABANCIDAN YANAYIM"

"Cuma günü Federasyon Başkanı Nihat Özdemir ile bir görüşme yaptım. Yabancı konusunda söyleşimizde Nihat başkan, gönlündeki tercihi bana şöyle açıkladı: "12 yabancıdan yanayım. 8'i sahada, 2'si kulübede, 2'si de tribünde olacak." Ben bir gazeteci olarak tribünde oturacak yabancıya verilen paralara acıyorum. Nihat başkana da bu fikrimi ilettim. Başkan da bana, "Çok haklısın. Tribünde oturan oyuncu neden para alsın?
Bunu revize edeceğim" dedi. Yani yabancı oyuncuyu tribünde oturmak müsriflik olur.."

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!