comScore

Galatasaray Galatasaray

Nihat Özdemir'den seyirci müjdesi! Süper Lig ve Avrupa...

21 Ekim 2020, Çarşamba 19:42
Nihat Özdemir'den seyirci müjdesi! Süper Lig ve Avrupa...

TFF Başkanı Nihat Özdemir, Süper Lig maçlarının seyircili oynanmasını talep ettiklerini duyurdu.

FutbolArena - TFF Başkanı Nihat Özdemir, Kulüpler Birliği toplantısının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Nihat Özdemir, Süper Lig'in yanı sıra Avrupa ve milli maçlarda da %30 oranında seyirci kabul edilmesini talep ettiklerini söyledi.

NİHAT ÖZDEMİR'DEN SEYİRCİ AÇIKLAMASI
"Localarda taraftar almaya başladık ancak bu yeterli değil. İstediğimiz, UEFA'nın da isteği olan yüzde 30 kapasiteyle seyircili maçları oynamak istiyoruz. Başakşehir ve Sivasspor bizi Avrupa'da temsil ediyor. Gelecek hafta Avrupa maçları var. Başakşehir'in PSG, Sivasspor'un Tel Aviv ile maçları var. Kasım ayında da Hırvatistan ve Rusya ile maçlarımız var. Bu maçların ve milli maçların yüzde 30 kapasiteyle oynanmasını istiyoruz. Bunun için Sağlık Bakanlığı'na talebimizi ilettik. Bir an önce cevapları bekliyoruz."

KULÜPLER BİRLİĞİ BAŞKANI MEHMET SEPİL'DEN SEYİRCİ TALEBİ

"Localara seyirci alındı. Korkmamamız gerektiği görüldü. Bizim beklentimiz, UEFA'nın da önerdiği gibi yüzde 30 kapasiteyle oynanması. Bazı ülkelerde küçük kısıtlamalar olsa da birçok ülkede seyirciler tribüne alınıyor. Beklentimiz bunun hayata geçmesi. Spor yasası çok önemli bir konu. Bunu destekliyoruz ancak bu yasanın kulüplerle ilgili tarafını görüşerek masaya yatırılmasını istiyoruz. Önemli bir süreç. Bu sürecin sonunda tüm kulüplerin mutlu olduğu, sporu güzelleştirecek yeni yasayla devam etmeyi umuyoruz."

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)