comScore

Galatasaray Galatasaray

Nihat Özdemir'den Fatih Terim'in yabancı kuralı sözlerine yanıt

15 Temmuz 2020, Çarşamba 13:34
Nihat Özdemir'den Fatih Terim'in yabancı kuralı sözlerine yanıt

TFF Başkanı Nihat Özdemir, yabancı kuralıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - TFF Başkanı Nihat Özdemir, yabancı kuralıyla ilgili Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in açıklamalarına yanıt verdi. Özdemir, teknik adamlarla görüşme yapılmamasıyla ilgili eleştirilere yanıt verirken, "Kalıcı olan kulüplerdir. Ben kulüplerimizle yazıştım" dedi. 

"BU ADIMDAN GERİ DÖNÜŞ YOK!"
Milliyet Gazetesi'nden Attila Gökçe, TFF Başkanı Nihat Özdemir ile yaptığı görüşmeyi köşesine taşıdı. Gökçe, Özdemir'in yabancı kuralıyla ilgili şu ifadeleri kullandığını belirtti:

"Benim işim kulüplerle. Bu işte muhatabım kulüpler. Antrenörler gelip geçici. Maalesef kulüplerimizde bugün varlar, yarın yoklar. Kalıcı olan kulüplerdir. Ben tüm kulüplerimizle yazıştım. Onların görüşlerini ve isteklerini aldım. O danışma sürecinden sonra biz TFF Yönetim Kurulu olarak gelecek sezondan itibaren “yabancı futbolcu ve oyuncuların uygunluğu esasları”nı belirledik. Bu adımdan geri dönüş yok!"

FATİH TERİM NE DEMİŞTİ?

"Gündemden bağımsız olarak. Herhangi bir değişikliği sağlamak değil. Ben sadece teknik adamların görülen basit şekliyle olmadığını, önemli insanlar olduğunu teklif ettim. Herkes de seve seve katıldı. Biz teknik adamlar Türk futbolunda önemli figürleriz. Yaptığımız toplantı gündemden bağımsız, her konuya ortak akıl getirecek, istişare edebilecek bir grup olmamız. Önümüzdeki zamanlarda da devam etmesini kararlaştırdık." Prosinecki ve Sumudica da çok güzel şeyler söylediler. Önümüzdeki zamanlarda devam etmesini kararlaştırdık. Her konu için toplanabiliriz."

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!