comScore

Galatasaray Galatasaray

Nihat Özdemir'den Fatih Terim'in cezasıyla ilgili soruya yanıt

16 Eylül 2019, Pazartesi 00:56
Nihat Özdemir'den Fatih Terim'in cezasıyla ilgili soruya yanıt

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, CNN Türk'e verdiği röportajda hakem hatalarıyla ilgili gelen eleştiriler, Fatih Terim'in cezası ve genel anlamdaki ceza sistemi hakkında konuştu. 

FutbolArena - Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, hakem kararlarına yönelik eleştiriler ve Fatih Terim'in aldığı ceza hakkında Galatasaray yönetiminin tepkisi üzerine açıklamalarda bulundu. 

"VAR SİSTEMİYLE HATALARI EN AZA İNDİRDİK"
TFF Başkanı ve yönetimi olarak sürekli hakemlerin konuşulmasından üzüntü duymaktayız. VAR'da hakem hatalarını en az seviyeye indirmeye çalışıyoruz. En aza indirdik. Önemli olan hiçbir işte kötü niyet olmamasıdır. Buna bütün kalbimizle inanıyoruz. Geçen zaman içinde bu hata en alt seviyeye gelcektir. VAR'daki hataları, hakem hatalarını azaltmak adaliyeti dağıtmaktır önemli olan. Hiçbir işte kötü niyetin olmadığına inanıyoruz. 

"AYNI OLAY TEKRARLANIRSA BAZI KARARLAR ALMAYI DÜŞÜNÜYORUZ"

"Maç sonu açıklamaları zarar veriyor mu? Fatih Terim'in açıklamaları, verilen cezalar, cezalar ağırlaştırılacak mı yoksa son mu bulacak" yönündeki soruya ise Nihat Özdemir'in yanıtı şu şekilde:

Bu konular hakkında çok önemli derecede bazı kararlar alacağımızı tahmin ediyorum. Biz futbolun marka değerine zarar verecek her konunun üzerine gitmeye kararlıyız. Hukukçularımız şu anda çalışıyor. Daha çok disipline edebilmek ve marka değerini arttırmak için ne gerekiyorsa yapmaya çalışacağız. Cezaları ağırlaştırmak değil, aynı olayı birkaç defa tekrar ettiğiniz zaman bazı kararlar almayı düşünüyoruz. 

Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!