comScore
1 / 13

Necati Ateş'ten Fenerbahçe'ye gönderme

Galatasaray’ın eski futbolcusu ve eski yardımcı antrenörlerinden Necati Ateş, NTV Spor’da Kırılma Anı programına konuk oldu. 

2 / 13
Necati Ateş: " Bir teknik direktörle yolunu ayırmak istiyorsan ilk dokunacağın kişi yardımcıları olur. Niyet kötüydü. Sonunda da ne olduğunu gördük."
3 / 13
Necati Ateş: " Bir önceki sene 1 golle şampiyonluğu kaybettik. O zaman yine biz oradaydık. O zaman yetersiz miydik? Yeterlilik kapsamını belirleyecek tek adam orada Fatih Terim’dir."
4 / 13
Necati Ateş: "Keşke Fatih hocanın yarısı kadar olabilsem. Hocamdan çok şey öğrendim. Hala öğreniyorum. Her gün öğreniyorum."
5 / 13
Necati Ateş: "Bu şampiyonluk Galatasaray tarihinde Süper Kupa, UEFA Kupası’ndan sonra en değerli şampiyonluk. Ezeli rekabette Kadıköy’de gidip kupa kaldırmak kolay kolay kimseye nasip olmaz.
6 / 13
Necati Ateş: "Çok iyi kadromuz vardı. Zaten 9 puan önde girmiştik. Böldüler, biçtiler bir şey oldu. Hiç sıkıntı çekeceğimizi düşünmüyorduk. Endişemiz yoktu. Orada bu kupayı kazanmak, saatlerce kupayı almak için mücadele etmek, o kupayı oradan almadan geri dönmeyeceğimizi söylemek."
7 / 13
Yakalamışız artık. Ezeli rekabette muhteşem bir başarı. Kadıköy’de yaşadıklarımız film olur. Orada yaşananlar inanılmazdı. 
8 / 13
Necati Ateş: "O gün bize sitem ettiler. Fenerbahçe bunu yakalasa ne yapardı? Kimsenin sitem etmeye hakkı yok. Onlar da bizi bu şekilde yakalamış olsalardı aynı şekilde alırlardı."
9 / 13
Necati Ateş: "Başka yerlere yansıttılar. Futbol, çimde oynanan bir oyun. Taraftarla oynanan bir oyun. Kaç saat olursa olsun o kupayı oradan alırdık. Fenerbahçe büyük bir camia ve bu yüzden o kupanın değeri önemi anlaşılıyor. 
10 / 13
Necati Ateş: "Fenerbahçe, Türkiye’nin en büyük kulüplerinden birisi. Fenerbahçe’ye gol attığın zaman çok daha kıymetli ve değerli oluyor. Kazandığın kupa da değerli oluyor. Başarılarıma baktığın zaman çoğunda Fenerbahçe var. 
11 / 13
Necati Ateş: "Fenerbahçe ve Galatasaray, Türkiye’nin çok büyük iki kulübü. Ancak Türkiye’nin en büyük kulübü Galatasaray’dır. Başarıları, yaptıkları, şampiyonluklar, kupalar hepsi ortada."
12 / 13
Necati Ateş: "Asıl Galatasaraylı olduğum maç Ali Sami Yen Stadı’nda Servet ve Rüştü ağabeyi geçerek attığım gol. O gün Galatasaraylı oldum. 5-1’lik kupa maçında da harika oynamıştım."
13 / 13