comScore

Galatasaray Galatasaray

Necati Ateş: 'Galatasaray'da bizimle ilgili algı oluşturuldu'

04 Eylül 2022, Pazar 15:19
Necati Ateş: 'Galatasaray'da bizimle ilgili algı oluşturuldu'

Necati Ateş, "Galatasaray'da Fatih Terim' döneminde yaşanan son şampiyonluklarda biz varız. Yetersizlik algısında niyet kötüydü." dedi.  

FutbolArena - Necati Ateş, NTV Spor'da Kırılma Anı programına konuk oldu. 

"KADIKÖY'DE YAŞADIKLARIMIZ FİLM OLUR"
Bu şampiyonluk Galatasaray tarihinde Süper Kupa, UEFA Kupası'ndan sonra en değerli şampiyonluk. Ezeli rekabette Kadıköy'de gidip kupa kaldırmak kolay kolay kimseye nasip olmaz. Çok iyi kadromuz vardı. Zaten 9 puan önde girmiştik. Böldüler, biçtiler bir şey oldu. Hiç sıkıntı çekeceğimizi düşünmüyorduk. Endişemiz yoktu. Orada bu kupayı kazanmak, saatlerce kupayı almak için mücadele etmek, o kupayı oradan almadan geri dönmeyeceğimizi söylemek. Yakalamışız artık. Ezeli rekabette muhteşem bir başarı. Kadıköy'de yaşadıklarımız film olur. Orada yaşananlar inanılmazdı. 

"FENERBAHÇE DE AYNISINI YAPARDI"

O gün bize sitem ettiler. Fenerbahçe bunu yakalasa ne yapardı? Kimsenin sitem etmeye hakkı yok. Onlar da bizi bu şekilde yakalamış olsalardı aynı şekilde alırlardı. Başka yerlere yansıttılar. Futbol, çimde oynanan bir oyun. Taraftarla oynanan bir oyun. Kaç saat olursa olsun o kupayı oradan alırdık. Fenerbahçe büyük bir camia ve bu yüzden o kupanın değeri önemi anlaşılıyor. 

"BİZİMLE İLGİLİ YETERSİZ ALGISI OLUŞTURULDU"

Orada 5.5 yıldır birlikte çalıştık. Başka bir mevzu. Bizim orada ayrılmamıza yol açacak ve onun yolunu hazırlayan mevzu. Bir teknik direktörle yolunu ayırmak istiyorsan ilk dokunacağın kişi yardımcıları olur. Niyet kötüydü. Sonunda da ne olduğunu gördük. Bir önceki sene 1 golle şampiyonluğu kaybettik. O zaman yine biz oradaydık. Yeterlilik kapsamını belirleyecek tek adam orada Fatih Terim'di. Keşke Fatih hocanın yarısı kadar olabilsem. Hocamdan çok şey öğrendim. Hala öğreniyorum. Her gün öğreniyorum. 

"BAŞARILARIMIN ÇOĞUNDA FENERBAHÇE VAR"

Fenerbahçe, Türkiye'nin en büyük kulüplerinden birisi. Fenerbahçe'ye gol attığın zaman çok daha kıymetli ve değerli oluyor. Kazandığın kupa da değerli oluyor. Başarılarıma baktığın zaman çoğunda Fenerbahçe var. 

Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!