comScore

Galatasaray Galatasaray

Necati Ateş, Beşiktaş - Galatasaray derbisini FutbolArena'ya yorumladı

28 Kasım 2017, Salı 14:42
Necati Ateş, Beşiktaş - Galatasaray derbisini FutbolArena'ya yorumladı

Beşiktaş sahasında Süper Lig lideri Galatasaray'ı konuk edecek. Necati Ateş Beşiktaş - Galatasaray derbisini FutbolArena'ya yorumladı.

FutbolArena Özel - Süper Lig'in 14. haftası Beşiktaş ile Galatasaray arasında oynanacak dev derbiye sahne olacak. Galatasaray'ın eski golcüsü Necati Ateş, Beşiktaş - Galatasaray arasında oynanacak dev derbiyi FutbolArena'ya yorumladı.


Necati Ateş'ten FutbolArena'ya Beşiktaş - Galatasaray derbisi yorumu


Beşiktaş sahasında Süper Lig lideri Galatasaray'ı konuk edecek. Dev derbi öncesinde Galatasaray'ın eski golcülerinden Necati Ateş, FutbolArena'ya mücadeleyi yorumladı.

''GALATASARAY, BEŞİKTAŞ'I YENERSE..''
''Beşiktaş adına çok önemli bir derbi. Galatasaray'ın çok ciddi kredisi var. Ancak bu kredinin önemli bir bölümünü Fenerbahçe maçında harcamışlardı. Galatasaray'ın derbi maçlarında sıkıntılar yaşadığını gördük. Medipol Başakşehir, Fenerbahçe ve Trabzonspor maçlarında. Derbi bence Galatasaray açısından daha önemli. Eğer Galatasaray, Beşiktaş'ı yenerse zirve yolunda epey bir nefes alacak ve diğer rakiplerle olan farkı açacak.''

''IGOR TUDOR, FENERBAHÇE MAÇI İLE BİRLİKTE..''

''Igor Tudor'un Galatasaray'da çok iyi bir sistemi vardı. Bunu da oturtmuştu. Fenerbahçe maçıyla birlikte sistemle oynamaya başlayan bir Igor Tudor vardı. Oyuncular da sürekli oynadığı yerleri yadırgamaya başladı. Her maçta değişen sistemle beraber oyuncu profilinde de değişim oldu. Buna sarı ve kırmızı kart cezası alan futbolcular da eklenince işin içinden çıkılmaz oldu.''

''DERBİ KAZANAMAZSANIZ ŞAMPİYON OLAMAZSINIZ''

''Böyle olunca herkesin öngörüsü doğru çıkmaya başladı. Galatasaray'In büyük maçları iyi oynamayıyor diyorlardı. Bu da doğru çıktı. Böyle devam eder mi? Pek sanmıyorum. Hangi büyük takım olursa olsun derbi kazanamazsanız şampiyon olamazsınız. Bunun da örnekleri var. Beşiktaş Slaven Bilic ile çok güzel futbol oynuyordu ama derbi kazanamamış, sezonu da 3. bitirmişti.

Sarı kırmızılı takımla ilgili diğer gelişmeler için Galatasaray Haberleri özel sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (30 Ekim 2020)