comScore

Galatasaray Galatasaray

Nagatomo transferinde Fenerbahçe sürprizi

03 Şubat 2018, Cumartesi 20:33
Nagatomo transferinde Fenerbahçe sürprizi

Inter Kulübü Sportif Direktörü Piero Ausilio'dan aldığımız bilgiye göre Nagatomo transferinde Fatih Terim büyük rol oynadı.

FutbolArena Özel - Galatasaray'ın devre arasında Inter'den kiraladığı Yuto Nagatomo ile ilgili yaptığımız araştırmada, Inter Kulübü Sportif Direktörü Piero Ausilio'dan aldığımız bilgiye göre Nagatomo transferindeki Fatih Terim faktörü ve farkı ortaya çıktı. Zira Nagatomo'ya Fenerbahçe de talip olmuştu.


Fenerbahçe'nin Yuto Nagatomo teklifi


Yuto Nagatomo'ya, Galatasaray'dan önce Fenerbahçe talip oldu. Sol bek arayışında olan sarı lacivertli kulüp, Ocak ayının son haftasında Inter'den ayrılacak olan Japon futbolcuya resmi teklif götürdü.
Fenerbahçe Kulübü, resmi teklif yazısı ile Inter Kulübüne 1.5 milyon Euro kiralama bedeli ve Yuto Nagatomo'ya ise sezonun 2.yarısı için 1 milyon 250 bin Euro önerdi.

Inter Kulübü, bu teklife olumlu yaklaşsa da, Nagatomo'nun, Fenerbahçe'nin teklifine olumsuz yanıt verdiği ortaya çıktı.
Japon futbolcunun o dönemde, “Eşim hamile ve kısa süre içerisinde doğum yapacak. Teklifiniz için teşekkür ederim. Fenerbahçe'ye gelemem” yanıtı verdiği ortaya çıktı. Fenerbahçe'yi reddeden Nagatomo'yu ise transferin son günlerinde Fatih Terim ikna etti ve Japon oyuncu, Fenerbahçe'nin önerdiğinden daha uygun bir ücretle Galatasaray'a gelmeyi kabul etti.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena haber turu (24 Eylül 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.