comScore

Galatasaray Galatasaray

Mustafa Reşit Akçay söyleşide çıldırdı! "Yapsana Fatih Terim'e"

17 Şubat 2018, Cumartesi 00:16
Mustafa Reşit Akçay söyleşide çıldırdı!

Teknik direktör Mustafa Reşit Akçay, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği'nde yaptığı konuşmada televizyondaki yorumculara sert sözler sarf etti.

FutbolArena - Son olarak Atiker Konyaspor'u yöneten teknik direktör Mustafa Reşit Akçay, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Kütahya Şubesi ve kentteki bir yerel gazetenin iş birliğiyle Kütahya Gençlik Merkezi'nde düzenlenen söyleşide, spor kulübü yöneticileri, antrenör ve futbolcularla bir araya geldi. Akçay, Fatih Terim kadar güçlü olmayan hocaları yerden yere vuran futbol yorumcularına tepki gösterdi. 
 

Mustafa Reşit Akçay'ın Türk futbolu yorumları


AA'nın haberine göre futbolculara tavsiyelerde bulunan Akçay, "Almanlar benim çocuğumdan daha zeki değil. Almanya'da 3 milyon Türk var. Peki, ne oldu da buradan Real Madrid'de, İngiltere'de oynayan 500 yetenekli oyuncu çıktı. Yapmayın, kendinize haksızlık yapmayın. Genetiğimizin bize verdiği bir yığın seçenek var ve bu seçeneklerin hepsini kullanabilmeliyiz." diye konuştu.

Konuşmasında futbol yorumcularını da eleştiren Akçay, şunları kaydetti:
"Futbolcularımızın yüzde 90'ı antrenör oluyor. Şimdi moda bir meslek daha var. O da televizyonda yorumculuk yapmak. O kadar kolay ki oraya otur, 30 bin lira maaşı al. Sonra salla babam salla. Kale boş, vur gitsin. Bu adam sessiz, arkası yok. Yapsana Fatih Terim'e veya güçlü bir hocaya. Ona neden yapamıyorsunuz? Ona gelince konuşamıyorsunuz, dilinizi mi yuttunuz? Bana konuşuyorsun."

Süper Lig ile ilgili tüm gelişmeleri Süper Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"