comScore

Galatasaray Galatasaray

Mustafa Öğretmenoğlu'nun kararları ve tartışmalı pozisyonlar

31 Ağustos 2019, Cumartesi 03:02
Mustafa Öğretmenoğlu'nun kararları ve tartışmalı pozisyonlar

TRT Spor hakem yorumcusu Bünyamin Gezer, 5 kırmızı kartın çıktığı Kayserispor - Galataaray maçında hakem Mustafa Öğretmenoğlu'nun kararlarını yorumladı. 

FutbolArena - Süper Lig 3. haftasında oynanan Kayserispor - Galatasaray maçına hakem Mustafa Öğretmenoğlu'nun kararları damga vurdu. 5 kırmızı kartın çıktığı maçta özellikle Kayserispor taraftarları, Mustafa Öğretmenoğlu'na büyük tepki gösterdi. Müsabaka sonrasında Mustafa Öğretmenoğlu ve yardımcıları, polis koruması eşliğinde soyunma odasına gittiler. 


Kayserispor - Galatasaray hakem Mustafa Öğretmenoğlu'nun kararları


Peki hakem Mustafa Öğretmenoğlu'nun Kayserispor - Galatasaray maçındaki kararları doğru muydu? TRT Spor'da hakem yorumcusu Bünyamin Gezer, Öğretmenoğlu'nun kararlarını ve özellikle kırmızı kartları yorumladı. 

EMRE MOR VE HENRİQUE'NİN KARTLARI YANLIŞ

Ryan Babel ile Abdennour arasındaki hava topu mücadelesinde, VAR kararıyla Abdennour'un elle oynadığı gerekçesiyle penaltı verilen pozisyonda Bünyamin Gezer, Abdennour'un ikinci sarı kartının doğru karar olduğunu söyledi. Pedro Henrique'nin ikinci sarı kartının hatalı olduğunu söyleyen Bünyamin Gezer, Emre Mor'un ikinci sarı kartını ise skandal olarak yorumladı. 

Bünyamin Gezer, golden sonra Umut Bulut'un ikinci sarı karttan kırmızı kart gördüğü pozisyonla ilgili olarak, "Golü atan adam itirazdan sarı kart görür mü? Bunu bir tarafa bırakıyorum. Bu pozisyonda tam 3.5 dakikada karar verildi. Bu kadar sürer mi?" ifadelerini kullandı. 

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!