comScore

Galatasaray Galatasaray

Mustafa Kapı hayalindeki ligi açıkladı! Transfer sözleri

03 Şubat 2020, Pazartesi 13:08
Mustafa Kapı hayalindeki ligi açıkladı! Transfer sözleri

Galatasaray altyapısında forma giyen genç futbolcu Mustafa Kapı, Tam Saha Dergisi'ne özel bir röporaj verdi.

FutbolArena - Galatasaray altyapısında yetişen Mustafa Kapı, Tam Saha Dergisi'ne verdiği röportajda futbol kariyerine nasıl başladığını ve gelecekteki hedeflerini anlattı. Sarı kırmızılı takımda Ozan Kabak ile aynı odayı paylaştığını belirten genç futbolcu, kendisinin de Ozan'ı örnek aldığını söyledi.

Atalay Babacan'ın seni keşfettiğini söylüyorsun. Kapı komşun seni bir kulübün kapısından içeri sokuyor. Bu hikâyeyi biraz daha açar mısın? Denizli'de nasıl bir altyapı eğitimi aldın?
Denizlispor'da yarım sezon idmanlara çıktım. Sonra bir turnuvaya katılmam için filiz lisansım çıkartıldı. Babam pek istemiyordu Denizli'den lisansımın çıkmasını… Ama tabiî o dönem hiçbir şey belli değildi. Sonra lisansım çıktı ve Manavgat'taki turnuvaya gittik. Çok büyük bir turnuvaydı. Dört büyük takımın yanı sıra Chelsea, Manchester United ve Milan da vardı… Grubumuzda yer alan Galatasaray'ın antrenörü de Birkan Bozkurt Hocamdı… İlk maçı kazandık. Galatasaray'la oynayacağımız ikinci maçtan önce Birkan Hocanın yanına gittim, kendimi tanıttım ve "Hocam beni izle" dedim. Sonra maç başladı. 1-0 öne geçtik. Atalay'la ben Denizlispor'dayız, karşımızda Ozan Kabak var. 2000 grubu çok iyi jenerasyon… 1-0 öndeydik, sonra 1-1 oldu. Maç penaltılara gitti ve biz kazandık. Babam da bizimle gelmişti. Galatasaraylı yöneticiler otelde babamla konuştu. Biraz zor oldu ama sonra transfer gerçekleşti. Galatasaray beni davet etti. 6 ay kulüpte kaldım; lisansım ise Denizli'deydi. O arada altyapı hocamız Bülent Ünder'di… Sağ olsun Denizlispor'dan lisansımı aldı ama ben 6 ay lisanssız kaldım. 

Kendine nasıl bir kariyer planlıyorsun?

Önceliğim Galatasaray. Bu takım bana 16 yaşında forma verdi. Galatasaray'a hizmet edip, sonrasında Avrupa'ya gitmek istiyorum. Ozan Kabak benim için güzel bir örnek. Gerçi kendisi biraz erken gitti ama olsun… Burada oynayıp, şampiyonluk yaşayıp yurt dışına gitmek istiyorum. Yurt dışında La Liga'yı çok beğeniyorum. İngiltere demeyeceğim çünkü orası tempolu ve sert… Benim gibi oyuncular için La Liga daha uygun görünüyor. Dediğim gibi kendime oda arkadaşım Ozan Kabak'ı örnek alıyorum. Onun yaptıklarını yapmaya çalışıyorum. Dört sene aynı odada kaldık, beraber yedik içtik. Onun kendisini nasıl geliştirdiğine yaşayarak şahit oldum. Ben de onun yolundan gitmeye çalışıyorum.

Kendisini geliştirmek için neler yaptı Ozan?

Çok farklı bir futbolcuydu. Hem okulu hem futbolu beraber götürdü mesela… Ozan Fen Lisesi mezunu… Kitap okur, film izler. Entelektüel bir tarafı var. Yabancı dili iyi... Benim için gerçekten de örnek alınacak bir oyuncu. Beraber idman yapar, ormana gider koşardık. Benden iki yaş büyük. Ben de onun yolundan gitmeye çalışıyorum. Sabahları koşuyorum, kitap okuyorum, film izliyorum, İngilizce kursuna başladım. 

Fatih Hoca ile nasıl bir ilişkin var?

Fatih Hocanın Galatasaray'da olması, bizim gibi gençler için büyük şans. Gerçekten bu işin ustası… Her maçımızı izliyor. Ben daha önce böyle bir ilgi görmedim. Fatih Hoca çok ilgileniyor altyapıyla… Bizim de bunu iyi değerlendirip, çalışmamız lâzım. 

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!