comScore

Galatasaray Galatasaray

Mustafa Cengiz'in ameliyat sonrası ilk sözleri

13 Mayıs 2020, Çarşamba 14:11
Mustafa Cengiz'in ameliyat sonrası ilk sözleri

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'in uzun saatler süren beyin ameliyatı sonrası ilk sözleri yine sarı kırmızılı kulüple ilgili oldu.

FutbolArena - Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, geçtiğimiz günlerde 10 saat süren beyin ameliyatı geçirdi. Milliyet yazarı Attila Gökçe, Cengiz'in ameliyat sonrası ilk sözlerinin Galatasaray ile ilgili olduğunu yazdı. İşte Attila Gökçe'nin yazısında o bölüm:

"NELER OLUYOR GALATASARAY'DA?"
"Ülkemizin en başarılı beyin cerrahlarından Prof. Dr. Uğur Türe 10 saat süren başarılı bir ameliyatla beyindeki üç uru temizledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ameliyattan bir gün önce geçen hafta Salı- Başkan'ı arayıp şifa dilemişti. Spor dünyasının liderleri, yöneticiler ve Teknik Direktör Fatih Terim, ziyaretine geldiler. Ameliyat sonrası uyandığında ilk sözleri “ Neler oluyor Galatasaray'da? İşler nasıl gidiyor? Bir aksaklık var mı? ” oldu. Başkan, fısıldayan yorgun sesiyle konuşurken, oğlu Sarper Cengiz, yardımcısı Yusuf Günay ve doktorlar göz yaşı döküyorlardı. Yusuf Günay, “ Ben devlet hizmetinde 9 başbakan, 13 hükümetle çalıştım. Böylesine çalışkan bir lidere çok az rastladım ”dedi,” Onun bütün dünyası Galatasaray!”

Yeditepe Üniversitesi Koşuyolu Hastanesi'nde, kendisinden önce benzer ameliyatı geçiren eski başbakan Mesut Yılmaz'la birlikte, aynı katta dinleniyor Mustafa Cengiz. Onkolog hocamız Süalp Tansan da hiç zaman kaybetmeden yoğun bir ilaçlı tedavi (kemoterapi) süreci başlatacak. Öğrendiğime göre son aylarda kullanılmaya başlanan bir “akıllı” ilaç, tüm vücudu dolaşarak kötü, habis hücreleri yok ediyor ve hastayı sağlığına kavuşturuyormuş.

Başkan'a acil şifalar ve geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Yeniden Galatasaray'ın dertleriyle hemhal olduğuna bakılırsa, Fuzuli'nin beyitiyle yola devam edecek sanırım : “Aşk derdiyle hoşem, el çek ilacımdan tabib"

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"