comScore

Galatasaray Galatasaray

Mustafa Cengiz'e Divan Kurulundan mesaj: 'Çok büyük hataları var.'

29 Mart 2019, Cuma 18:30
Mustafa Cengiz'e Divan Kurulundan mesaj: 'Çok büyük hataları var.'

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'in ibra edilmemesini Divan Kurulu Üyesi Hayri Kozak değerlendirdi. 

FutbolArena - Galatasaray Divan Kurulu Üyesi Hayri Kozak, başkan Mustafa Cengiz'in ibra edilmemesi hakkında süreci değerlendirdi. 


Galatasaray Haberleri: Mustafa Cengiz neden ibra edilmedi?


A Spor'a konuşan Hayri Kozak'ın sözleri şu şekilde:

"BENİ ŞAŞIRTMADI"
Mustafa Cengiz'in ibra edilmemesi beni şaşırtmadı. Ben 50 yıllık üyeyim. İlk defa olarak Genel Kurulda bulunmadım. Dolayısıyla ibra etmemiş değilim. Eğer Genel Kurulda olsaydım ibra edecektim. Benim anlayışımda bu var. Ancak şu var ki, Galatasaray Başkan ve yöneticileri kurallara aykırı işlem yapmadığı sürece ibra edilir. Bu benim kulübüm için böyle ve benim anlayışım böyle. Ben ibra ederdim. Ancak yönetimin yaptığı çok büyük hatalar vardı. Başta başkanın olmak üzere. Üyeler çok kırıldı. İbrasızlık yaşanabilir diye bir tahminim vardı. 

"ADNAN POLAT KONGRESİ FARKLIYDI"

Geriye döndüğümüz yıllara baktığımızda Adnan Polat'ın meşhur mali kongresinde, Adnan Polat bir nevi kendi kendini ibra etmez duruma geldi. Neden? O kongrede Adnan Polat'ın 3 yöneticisi hemen hemen istifa etmiş durumdaydı. 3-4 yöneticisi eksik olarak Galatasaray'ı son derece meşakatli olaylarla dolu 1.5 senesini yönetmekte olan yönetim kuruluydu. Biz kendisine teklif yaptık. Gel sen istifanı ver. Yeni bir yönetim oluştur ve tekrar aday ol. Bunu ısrarla söyledik. 

"MUSTAFA CENGİZ BÜYÜK HATALAR YAPTI"

Bir kulüp başkanı olara bütün camiayı toparlayıp, herkese karşı moral ve güç verecekti. Çok ağır hareketleri oldu Genel kurul üyelerine karşı. Bizim divan toplantılarımız ciddi konuşmalarla geçer. Rakiplerizimin divan toplantıları senede 3-4 kez yapılır. Biz her ay toplanırız. Ciddi bir denetim yapılır. Galatasaray'ın çok fazla Disiplin Kurullarına sevkleri oldu. Hep de sıradan sebepler. En son Divan Kurulu toplantısında da Mustafa Cengiz sıkıysa ibra etmeyin dedi. Başkanın seçime giderek camiayı rahatlatması gerekir. 

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"