comScore

Galatasaray Galatasaray

Mustafa Cengiz'den yabancı hakem sözleri

09 Mart 2021, Salı 16:11
Mustafa Cengiz'den yabancı hakem sözleri

Galatasaray başkanı Mustafa Cengiz, gündemdeki konulara ilişkin açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, hakem hataları ve stadın zeminiyle ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Sarı kırmızılı kulübün Enerjisa ile gerçekleştirdiği iş birliği anlaşmasında konuşan Mustafa Cengiz, "Ben hakemleri ve TFF'yi etkilemek için bir şey yapmam. Hakemler eğitilmeli. Hakem hatalarını ilk sıraya koyma acizliğine düşmem" dedi.

"HAKEMLER DAHA KORKUSUZ HALE GELMELİ"
"Ben hakemleri ve TFF'yi etkilemek için bir şey yapmam. Hakemler eğitilmeli. Hakem hatalarını ilk sıraya koyma acizliğine düşmem. Hakemler daha korkusuz hale gelmeli. Belki ses yükseltmiş olabiliriz ama kimse hakemlerden memnun değil. Rakiplerle Kulüpler Birliği'nde kardeş kardeş otururken bir bakıyorum aleyhimize açıklama yapmışlar. Şaşırıyorum. Bizim bağırmamız adalet için. Orada haksız olduğumuz bir şey yok. Kimse hakemlerden memnun değil. Tüm kulüpler el birliğiyle, TFF bizim TFF'miz, hakemler bizim insanımız, moralini özgüvenini bitirirsem üst üste daha çok hata yaparlar."

"YABANCI HAKEM KONUSUNU TFF'YE BIRAKMAMIZ GEREKİYOR"

"TFF yabancı hakem getirebilir ama biz böyle bir istekte bulunmuyoruz. Kararı TFF verecek. TFF Süper Lig'de 40'a yakın hakem var dedi. Covid tehlikesi var, hastalık var, bu yeterli değil dediler. Bizim sayımız daha küçük. Şimdi VAR için de görevlendirme var. Hakem sayısı yetersiz kalırsa, buna TFF karar verebilir. Yabancı hakem konusunu tehdit gibi algılamak, Türk hakemliğine zarar verebilir. Belki birkaç maçta olabilir. Biz geçen gün istedik ama çok sıkışıyorsanız diye söyledik. Bu tip kararları TFF'ye bırakmalıyız."

Mustafa Cengiz, Sivasspor maçı sonrası Tyelr Boyd'un açıklamalarıyla ilgili "Boyd'un kendi ifadesi. Doğuştan rakip taraftarı da olabilir, parayla ilgisi yoktur diye düşünürüz. İyi düşünürüz. Biz bu tip tartışmalara girmeyiz. Kişinin dediği söz, kendisine aittir." dedi.

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"