comScore

Galatasaray Galatasaray

Mustafa Cengiz'den Türk Telekom Stadı'nda UEFA mesaisi

08 Mart 2018, Perşembe 11:51

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz UEFA ile yapılacak kritik görüşme öncesinde Türk Telekom Stadyumu'nda yoğun mesai harcadı.

FutbolArena - Galatasaray'da başkan Mustafa Cengiz ve ekibi dün gece saat 01:00'e kadar Türk Telekom Stadyumu'ndan UEFA-FFP zirvesi için fazla mesai yaptı.

Bu akşam İsviçre'ye gidecek olan Galatasaray'da FFP heyeti, başkan Mustafa Cengiz önderliğinde saat 01:00'e kadar yapacağı sunum üzerinde çalıştı. Sarı kırmızılı kulübün başkanı Mustafa Cengiz ile beraber FFP zirvesine katılacak olan ekip bu akşam Nyon'a gidecek.


Galatasaray'a UEFA'dan ceza gelecek mi?


Hürriyet Gazetesi'ne konuşan Galatasaray Spor Kulübü Başlanı Mustafa Cengiz, UEFA ile yapılacak görüşme öncesinde önemli ifadeler kullandı;
- UEFA ile ön görüşme nasıl geçti, izleniminiz nedir?

''Mali olarak UEFA'ya söyleyecek sözümüz yok. Şunu söyledik: Size geçmişi değil, doğruları söyleyeceğiz. Sizi kandırmaya gelmedik. Hayali rakamlarla yola çıkmadık. Bir yeniden ayağa kalkma, kıyam hareketiyiz. G.Saray Genel Kurulu, bu tabloya zaten gereken tepkiyi gösterdi.UEFA da zaten her şeyi biliyor. Kimlerin ödeme beklediğini biliyorlar. 

Hepsini temizleyeceğimizi söyledik. Bizim 2 yıla ihtiyacımız var. “Biz asla gelecek yıl size “‘Bizi affedin' demeyeceğiz” dedik.UEFA'nın amacı G.Saray'ı ve Türk futbolunu cezalandırmak değil, tersine yardımcı olmak. İnanın UEFA'daki hava bu. Asla ‘Ben cezalandırayım, kötülük edeyim' düşüncesinde değiller. UEFA bizi anladı.''

''BİZ YARIN EN KÖTÜ DURUMA GÖRE SUNUMUMUZU YAPACAĞIZ''

''
Reel, uygulanabilir ve elimizdeki mevcut mal varlığımız, potansiyelimizle en iyi durum, en kötü durum ve mevcut durum şeklinde projeksiyonlar hazırladık. En kötü duruma göre sunumu yapacağız. UEFA samimiyetimize inanmalı. Durumu olduğu gibi sergiledik. Doğru yönetildiğinde ben G.Saray'ın mali anlamda 3 yılda artıya geçeceğine inanıyorum.

Ama kaynakları anlamsızca dağıtırsak sonuç alamayız. 10 kez oynadı şu primi ver, 20 kere uçak bileti ver, babasına araba ver gibi sözleşmeler yaparsanız, el elde baş başta kalır. Bunların olmayacağını UEFA'ya bildirdik.''

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena akşam haberlerit uru (16 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.