comScore

Galatasaray Galatasaray

Mustafa Cengiz'den Riva-Florya açıklaması

13 Eylül 2019, Cuma 11:48
Mustafa Cengiz'den Riva-Florya açıklaması

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Riva-Florya projeleriyle ilgili Emlak Konut'un fesih kararı hakkında konuştu.

FutbolArena - Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Riva-Florya projeleriyle ilgili Emlak Konut tarafından başlatılan fesih süreci hakkında konuştu. Kemerburgaz'da kendilerine verilecek olan arsanın sahibiyle yaşanan sorunları dile getiren Mustafa Cengiz, "Devletimizle birlikte bu işi çözmek için uğraşıyoruz" dedi.

"ADİL VE HAK EDENİN KAZANDIĞI BİR YARIŞ İSTİYORUZ"
"Galatasaray camiası hiçbir zaman durup dururken hiçbir camiaya ve şampiyonluğa laf etmemiştir. Galatasaray, kendine saldırılmadıkça beyefendiliğini korumuştur. Bütün rakiplerimizden bunu bekliyoruz. Biz sahada mertçe, adil ve hak edenin kazandığı bir yarış istiyoruz. Teknolojinin de dürüstçe kullanılmasını diliyoruz."

"DEVLETLE KAVGA EDEREK HİÇBİR YERE VARAMAZSINIZ"

"Divanda Kemerburgaz konusunun aniden gündeme gelmesine anlam verememiştim. Kemerburgaz'da bize satılan araziye tedbir konulmuş. Sanki arazi boş ve biz gitmiyoruz gibi bir algı yaratılıyor. Devletle kavga ederek hiçbir yere varamazsınız. Bütün kulüplerin olduğu gibi Galatasaray da devletimize çok şey borçludur. Riva ve Florya'da biz maalesef beklentilerimizi bulamadık. Elmak Konut da bulamadı. Onlara da hak veriyorum. Kemerburgaz adli bir sürece girdi ve ne kadar süreceği belli değil. Bu belirsizlik içerisinde Emlak Konut da kendisini korumaya alıyor. Devletimiz her zaman Galatasaray'a yardımcı olmuştur. İnşallah bu sorunu çözeceğiz. Fesih sürecinde her iki taraf için de en uygun çözümü bulmaya çalışıyoruz."
 

Galatasaray Haberleri: Riva-Florya projesi nedir?


Galatasaray'da Dursun Özbek'in başkanlığı döneminde kuübün geleceğini kurtarma projesi olarak adlandırılan Riva-Florya ile ilgili Emlak Konut'tan sürpriz bir karar geldi.

Emlak Konut'un KAP'a yaptığı açıklama şu şekilde:
"Galatasaray Spor Kulübü Derneği mülkiyetinde bulunan Beykoz İlçesi Riva Mahallesinde kain taşınmazlar ile Bakırköy İlçesi Florya Mahallesinde kain taşınmaz üzerinde proje geliştirmek amacıyla Galatasaray Spor Kulübü Derneği ile Şirketimiz arasında 2016 yılında imzalanan protokollerin feshi süreci başlatılmıştır."

Galatasaray, Florya projesinden 237 milyon 845 bin TL ile Riva projesinden de 761 milyon TL kazanacaktı.

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)