comScore

Galatasaray Galatasaray

Mustafa Cengiz'den olay gönderme: 'Zırlamıyoruz'

20 Şubat 2018, Salı 11:34
Mustafa Cengiz'den olay gönderme: 'Zırlamıyoruz'

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Jeunesse firmasıyla yapılan sponsorluk imza töreninde hakem hatalarıyla ilgili bomba açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Jeunesse ile yapılan sponsorluk anlaşması sırasında aleyhlerine yapılan hakem hatalarıyla ilgili son derece ağır ifadeler kullandı.

Kasımpaşa maçından 2-1 mağlup ayrılan Galatasaray'da başkan Mustafa Cengiz, aynı hakemin 7 kez hata yaptığını vurguladı. Adil bir yönetim beklediklerini belirten Cengiz, 'Galatasaray'ın önünü kapatmasınlar' dedi.


Mustafa Cengiz'in hakemlerle ilgili açıklamaları


"BURASI TÜRKİYE"
"Taraftarların tepkisini biliyorum. Burası Türkiye. Ne kadar efendi olursanız, asil bir duruşla sessizlikle cevap verirseniz yanlış anlaşılıyor. Bu duruş, zayıflık, pısırılıklık, yumuşaklık olarak algılanıyor."

"AĞLAK BİR KULÜP DEĞİLİZ"

"Biz Galatasaray olarak ağlak bir kulüp değiliz. Biz asla pes etmeyiz! Haftada 2-3 kez zırlayarak demeç vermeyiz! Hakemler de insan, hata yapabilirler. Fakat aynı hakem, aynı hatayı 7 kez yapıyorsa burada durmak lazım."

"BİZİM HAKLARIMIZI ÇİĞNEMESİNLER"

"TFF'ye de MHK'ye de fanatik Fenerbahçeli gelsin. Eğer bir insan tuttuğu takım için objektif değerleri yerler altına alıyorsa biz ona sadece 'Yazıklar olsun' deriz ve bu oyunu bozarız! Hakem kardeşlerimize sesleniyorum; lütfen traş olurken aynaya bakın. Bütün tartışmalı pozisyonlar Galatasaray'ın aleyhine değerlendiriliyor. Bize çok rahat kart çıkarılıyor. Eşitlik içerisinde davranılsın. Hakemleri yanlış eğitiyorlar. Hakemlerden adalet bekliyorlar. Hakemler, hakim değildir. Bizim haklarımızı çiğnemesinler. Galatasaray'ın önünü kesmeyin! Herkese adil olun."

"BİR MAĞLUBİYETLE AĞLAYAMAYIZ"

"Kongre öncesi hiç kimse hazır değildi. Dursun Özbek de hazır değildi. Bize zaman gerekiyor. Galatasaray'ın kılcal damarlarına kadar gireceğiz. Gece gündüz Galatasaray'ın menfaatleri için çalışıyoruz. Bir mağlubiyetle ağlamayız, bir galibiyetle de övünmeyiz! Top çizgiyi geçmediği zaman en az %30'un bize nasıl küfür ettiğini de biliyoruz."

"MHK'NİN OBJEKTİFLİĞİ..."

"Biz, inan edin sadece kendimize güveniyoruz. İsterse MHK Başkanı Fenerbahçeli olsun. Taraftarlığı değil, objektifliği bizi ilgilendirir."

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena haber turu (22 Eylül 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.