comScore

Galatasaray Galatasaray

Mustafa Cengiz'den müjde! 'Ceza almayız'

14 Mart 2018, Çarşamba 13:48
Mustafa Cengiz'den müjde! 'Ceza almayız'

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, kulübün mart ayı olağan divan kurulunda açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, Galatasaray Mart Ayı Olağan Divan Kurulu toplantısında açıklamalar yaptı.

Mustafa Cengiz, kulübün ekonomik yapısı ve UEFA ile yapılan görüşmenin detaylarına değindi. Mustafa Cengiz, UEFA'ya çok titiz bir şekilde rapor sunduklarını ve ceza almayı beklemediklerini söyledi.
 

Mustafa Cengiz'in divan kurulundaki açıklamaları


"Türkiye'nin dünya çapında gurur duyacağı en büyük kulüp Galatasaray'dır. UEFA'ya yaklaşık 3 saat sunum yaptık. Tuvalete bile gitmeden, nefes almadan anlattık. Disiplin Kurulu tarihinde böyle bir sunum olmamıştır. UEFA da bize bunu iletti."
"HERHANGİ BİR CEZA ALMAYIZ"

"UEFA'dan bir ceza alacağımızı düşünmüyorum. Sanıyorum UEFA bize 3-4 yıl süre tanıyacak. Ceza alacağımıza ihtimal vermiyorum."

"SEÇİMİ KAYBETTİKTEN SONRA REHİNLERİ DÜZENLEYEMEZSİNİZ"

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, eski başkan Dursun Özbek'in açıklamalarına cevap verdi. 

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, mart ayı divan kurulunda konuşan eski başkan Dursun Özbek'in açıklamalarına cevap vermek için tekrar kürsüye çıktı. Cengiz, “Sanırım yanlış anlaşılmalar var. Gelsin, hatta kendisinin gelmesine gerek yok, muhasebesi de gelebilir dedim. Divan başkanı araya girdi. 91 milyon TL'nin 7 milyon TL'si bağışladığım dediği bölümünü burada bağışladı. Otel faturalarına gelince, tabii ağırlamıştır. Ama kim, hangi gün, hangi oda da kaldığını görmek isterdik, bunlar yok. Vaade farkı sözcüğünü faize çevirdik. Kendisine yetki verilmemiş, bankalar dışında kimse 3. tarafa borç verir, faiz alamaz. Bence alamaz. Faiz aldığı anda başka bir kimliğe bürünmüş olur. Neden geçen aya kadar bağışlamadı da şimdi bağışladı. Merak ediyorum. Ben başkanı suçlamıyorum. Bütün bunlar olurken 22 Aralıkta yönetimi toplayıp, akçalı işler yapamazsınız. Yapmamanız gerekir. Siz seçimi kaybettikten sonra bu rehinleri düzenleyemezsiniz. Bununla ilgili 22 Ocak tarihli karar alıp, 16 Ocak yazamazsınız. Siz Galatasaray'ın B grubu hisse senetlerini temlik edemezsiniz. Senet alabilirdiniz. Çocuğunun rızkını vermiştir. Finansal kolay sağlamıştır. Ne alacağın varsa al dedik. Biz bu haksızlığı yapmayız. Bir bölümü bağış yapıp, 5 milyon 700 bin TL'yi de gecikme faizini Ticaret Kanunu'ndan dolayı otel faturası yapamazsınız” diye konuştu. 

"SİZİN 28 MİLYON TL TEMİNATINIZ GÖZÜKÜYOR"

Dursun Özbek'e bu konuyu kapatmayı ve beyaz sayfa açmayı öneren Başkan Cengiz, “Başkanlar toplantısında da rehini kaldırın dedim. ‘Hayır, kaldırıp da ne yapacaksın' dedi. Sayın başkanım siz 86 milyon TL alacaklı gözüküyorsunuz. Faiz veremem ama oteli görüşürüm. Fakat sizin 28 milyon TL Sportif A. Ş. teminatınız gözüküyor. Ben bunu bağışlayamam. Bununla ilgili de ne yapacaksınız. Dursun başkanımın 3 senedi almayacağım dedi. Onu rica ediyorum yanıtlasın, kendisine kuvvetli alkışı vereceğim. 28 milyon TL borcu ne yapması gerekir, lütfen onu da açıklasın” diyerek sözlerini tamamladı. 

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena Transfer Turu (14 Haziran 2019)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.