comScore

Galatasaray Galatasaray

Mustafa Cengiz'den ilk neşter Florya'ya!

20 Ocak 2018, Cumartesi 22:28
Mustafa Cengiz'den ilk neşter Florya'ya!

Galatasaray'ın yeni Başkanı Mustafa Cengiz ilk değişimi futbol şubesinde yapacak. Taraftarın sevgilisi Abdürrahim Albayrak ve Burak Elmas, Sportif A.Ş'de yönetici olurken Serdar Güzelaydın görevinden alınacak.

FutbolArena Detay - Galatasaray'da geçtiğimiz hafta apar topar Sportif A.Ş'de göreve getirilen Serdar Güzelaydın yerine Abdürrahim Albayrak ve Burak Elmas'ın göreve gelmesi bekleniyor. Yeni Başkan Mustafa Cengiz bu konuda sinyalleri başkan seçilmeden önce vermişti.


Mustafa Cengiz'den Abdürrahim Albayrak ve Burak Elmas açıklaması


Mustafa Cengiz seçimden önce Bloomberg ekranlarında katıldığı bir programda bu konuyla ilgili açıklamalarda bulunmuş ve "Florya'da şaibeli adamlar yerine Abdürrahim Albayrak ve Burak Elmas gibi kardeşlerimizi alacağız" demişti. 

Serdar Güzelaydın'ın Beşiktaşlı olmasına da atıfta bulunan Mustafa Cengiz, Florya'da Galatasaraylı yöneticiler olacak ifadelerini kullanmıştı.


Serdar Güzelaydın kimdir?


TFF eski yöneticilerinden ve Milli Takımlar eski sorumlusu olan Serdar Güzelaydın, geçtiğimiz hafta 13 Ocak Cumartesi günü Sportif A.Ş'ye yönetici olarak atanmış ve Fatih Terim ile transfer görüşmelerine başlamıştı.
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ile olan yakınlığı ile bilinen Serdar Güzelaydın'ın fanatik Beşiktaş taraftarı olduğu iddia ediliyordu.


Abdürrahim Albayrak Florya'ya geçecek mi?


Abdürrahim Albayrak ise seçim sonrası bu konuda attığı tweetle yeni başkanın teklifini kabul edeceğini de beyan etmiş oldu. 

Albayrak attığı tweette "Oy kullanan tüm Genel kurul üyelerine teşekkür ediyorum. Biz Galatasaraylılar her zaman burdayız ve her zaman göreve hazırız." dedi. 

İşte o tweet... 

 

Oy kullanan tüm Genel kurul üyelerine teşekkür ediyorum. Biz Galatasaraylılar her zaman burdayız ve her zaman göreve hazırız.

— Abdurrahim Albayrak (@_AAlbayrak) 20 Ocak 2018


Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)