comScore

Galatasaray Galatasaray

Mustafa Cengiz'den hakem tepkisi! 'TFF'yi uyarıyorum'

19 Aralık 2020, Cumartesi 21:11
Mustafa Cengiz'den hakem tepkisi! 'TFF'yi uyarıyorum'

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Fatih Karagümrük maçı sonrası hakemlere tepki gösterdi.

FutbolArena - Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, GS TV'ye açıklamalarda bulundu. Mustafa Cengiz, 2-1 kaybedilen Fatih Karagümrük maçının ardından hakemlere tepki gösterdi.

"HAKEM HATALARINDAN EN ÇOK ZARAR GÖREN TAKIMIZ"
"Taraftar olarak asabımız bozuk. Yenilgilerin üzüntüsü daha uzun, galibiyetlerin sevinci daha kısa sürüyor. Belki insan yaradılışı böyle. Galatasaray Spor Kulübü Başkanı olarak şunu söyleyebilirim ki, bu sene hakemler daha formsuz. Sadece bizim maçta, sadece bizimle ilgili değil. Rakip de mutlu değil. Oynanan her maçta maalesef hakemler maçın önüne geçmekte. Bu çok tehlikeli bir gelişme. Hakemler formsuz. Netice itibarıyla bu bize zarar vermekte. Rakiplerimize de zarar vermekte. Geçen yıl total olarak baktığımızda hakem hatalarından en fazla zararı gören takımız. Biz bunun sürgit, ilanihaye böyle devam etmesini istemiyoruz."

"BURADAN TFF'Yİ UYARIYORUM"

"Buradan Türkiye Futbol Federasyonu'nu uyarıyorum. Lütfen ilgili kurumlarını uyarsın. Hakemler daha dikkatli olsun. Özellikle bizlere, oyuncularımıza, teknik heyetimize çok rahat kart göstermekteler. Bize karşı çok cesurlar. Biz aynı cesareti rakiplerimize de bekliyoruz. Eğer bir Galatasaraylı futbolcuya çok rahat sarı veya kırmızı kart veriyorlarsa, aynı pozisyonlarda diğer rakiplere de vermesi gerekiyor ya da bize de vermemesi gerekiyor. Bu teknik heyetimiz için de futbolcularımız için de geçerli. Hakem camiası Türk futboluna el freni olmamalı, Türk futbolunun gerisine düşmemeli. Tam tersine Türk futboluna önderlik etmeli. İyi, düzgün futbol oynayanı, mertçe mücadele edeni, yere yatmayanı, vakit geçirmeyeni değil kendisine ölmüş gibi faul yapıldıktan sonra hiçbir şey olmamış gibi ayağa kalkanlar bence cezalandırılmalı."

"LÜTFEN FORMSUZ HAKEMLERİ BİZİM MAÇA VERMESİNLER"

"Seyircimizin olmaması belki bizim aldığımız sonuçlarda etken; fakat biz yenildik. Yenilgiyi kabul etmek de bir vakar ve asalet gerektirir. Galatasaray taraftarı, camiası bu vakar ve asalet içindedir. Biz en yüksek taraftar ve seyirci sayısına sahip olmamıza rağmen bir gün sahaya inmedik. Bir gün hakem kovalamadık. Bir gün etrafı yakmadık. Biz bununla övünç duyuyoruz. Galatasaray kültüründe yenilgiyi kabul etmek, onu özümsemek asaleti ve vakarı vardır. Bu bir realite. Bunu olaylar da perçinliyor ve gösteriyor. Türkiye Futbol Federasyonu'na ve ilgili kurumlara buradan rica ediyorum. Lütfen formsuz hakemleri bizim maçlarımıza vermesinler. Tabii ki bunu diğer rakipler için de söylüyorum. Biz yenilgiyi de kabul ederiz. Bizi yenen rakiplerimizi tebrik ediyorum. Galatasaray'ı yenmek kolay bir iş değil. Onları kutluyorum. Lütfen hakem camiası ve oyunun aktörleri dikkatli olsunlar."

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"