comScore

Galatasaray Galatasaray

Mustafa Cengiz'den Galatasaray taraftarına söz: '3 ay değil, 3 yılda..'

19 Ocak 2018, Cuma 22:07
Mustafa Cengiz'den Galatasaray taraftarına söz: '3 ay değil, 3 yılda..'

Galatasaray Başkan Adayı Mustafa Cengiz seçim öncesinde önemli açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Galatasaray'da 20 Ocak'ta gerçekleşecek olan seçim öncesi Dursun Özbek'in rakibi Başkan adayı Mustafa Cengiz, Sports TV'de birbirinden önemli açıklamalarda bulundu. 

"BENİM ODAMDA 2 KANAL AÇIKTIR"
Benim odamda televizyonda hep iki kanal açık olur. Ekonomi ve haber kanalları. Diğeri de GS TV. Hatta GS TV'yi devamlı açık bırakırım -ki, reytingler yükselsin. 

"KURUMSALLIK"

Futbol Şube sorumlusu, Basketbol Şube sorumlusu gibi konuları tümüyle kurumsallaştırıp, bunu futbol aklına, basketbol aklına ve teknik kadroya bırakmayı düşünüyoruz. Bu doğrultuda çalışma yapacağız.

"GALATASARAY'IN GEÇMİŞ BAŞKANLARIYLA BARIŞMASI GEREKİYOR"

En önemli şey, Galatasaray'ın dev potansiyeli var. Küskün, üzgün insanlar. Kombine alıyor, maça gitmiyor. Kendisine haksızlık yapıldığına inanıyor. Galatasaray'ın geçmiş başkanlarıyla barışması lazım. Ünal, Faruk, Adnan bey. Onlara hem saygılı olacağız, hem de onlarla camianın barışması lazım. Kavga, ayrılaştırma, liseli, bu ayırımlar beni müthiş rahatsız ediyor. Lise bizim aslımız, aslımızı inkar etmemiz gerekiyor. 

"ÇIKAR VE MENFAAT GRUPLARI"

Çıkar ve menfaat gruplarından Galatasaray'ı kurtarmamız gerekiyor. 3 ayda bunu yapacağız inşallah. 3 yıl için çalışıyoruz. Onu özellikle söyleyeyim. 

Galatasaray'ın başkan adayı Mustafa Cengiz kimdir?


Mustafa Cengiz, 1949 yılında Gaziantep Nizip'te doğdu. İlk ve ortaöğretimini Nizip'te, lise öğrenimini Gaziantep Lisesi'nde tamamladı. Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesini bitirdi. Köy Kalkınma Kooperatifi Merkez Birliği (Köy-Koop) kuruluş ve özellikle dış ticaret oluşumunda kurucu uzman olarak çalıştı. Daha sonra eski Yerel Yönetim sonra İçişleri Bakanlığı vesayetindeki 670 Belediye'nin merkez iktisadi kuruluşu TANSA (Tanzim Satışlar) ilk ve son Genel Müdürü olarak, o dönem 3 hükümetle çalıştı.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)