comScore

Galatasaray Galatasaray

Mustafa Cengiz'den Fenerbahçe'ye tepki! 'Sen kimsin?'

25 Mart 2021, Perşembe 14:37
Mustafa Cengiz'den Fenerbahçe'ye tepki! 'Sen kimsin?'

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz gündemdeki konularla ilgili açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Galatasaray Başkanı Mıustafa Cengiz, gündemde yer alan konulara ilişkin açıklamalarda bulundu. GSTV'ye konuşan Mustafa Cengiz'in açıklamalarını derledik.

"FENERBAHÇE'NİN TALEBİNİN REDDEDİLMESİ İÇİN TFF'YE BAŞVURU YAPTIK"
"Fenerbahçe camiasına en ufak laf etmem ama camialarla, yönetimler farklıdır. Bir yönetimin yaptığı ağır hatayı ben camiaya yüklemem. 29 şampiyonlukla ilgili şu anda başvuru yapmaları bilinçli. Çünkü o kadar kırılgan bir camia ki, üfürsen uçuyor. Biz bu talebin reddedilmesi için TFF'ye başvurumuzu yaptık."

"DAHA ÖNCE TAHKİM, MECLİS REDDETTİ"

"Hukuçu ve tarihçilerle bir araya geldik. O kadar madde çıktı ki biz 5 sayfaya indirdik. Daha önce Tahkim reddetmiş, Meclis reddetmiş. Daha önce reddedilmiş bir şey, çok kuvvetli delil olduğunda yeniden görüşülebilir. Sürekli bu konuyu kaşıyorlar. Neden? TFF'nin bu konuyu gündeme bile almaması gerekiyor."

"TANIMAK İFADESİNİ SADECE DEVLETLER KULLANABİLİR"

"Kadıköy'de 1-0 kazandığımız maçta tribünde dev bir pankart vardı. 'Fenerbahçe Cumhuriyeti' O kadar savcı var orada ve devlet ricalı var. Bu nedir yahu? Sonra neden, 'Fenerbahçe Cumhuriyeti' dediklerine bir kanıt çıktı. Resmi sitelerinde "Biz Beşiktaş'ın da 20 şampiyonluğunu tanıyoruz" dediler. Tanımak bir devlete, cumhuriyete aittir. Bu açıklamayla Fenerbahçe Cumhuriyeti Beşiktaş'ın şampiyonluklarını tanıyor. Sen kimsin ya? Fenerbahçe camiası lütfen sözlerimden alınmasın."

"BİZ KEFALETLERİN ALTINA İMZA ATIYORUZ"

"Abdurrahim ile birlikte 200'e yakın şahsi kefalet verdik. Hanım dinliyorsa şimdi öğrendi. Biz ne kefaletlerin altına imza atıyoruz. Geçen gün Ali Bey, "Sen buna nasıl imza atarsın? Bütün torunlarına kadar riskin altına sokmuşsun" dedi. Ben hiç sesimi çıkarmadım. Ali Bey gider gitmez ailem bana bunu sordu. Sonradan, "Ya Ali bu söylenecek şey mi? Ailemin haberi yoktu" dedim."

"62 SONRA NEDEN ŞİMDİ?"

"Fenerbahçe'nin TFF'ye başvurusunda General Harrington Kupası'nın da sayılması var mı? 62 yıl önce olan bir şeyi neden şimdi gündeme getiriyorsun? Biz onların hiçbir şampiyonluğuna laf etmeyiz. Haksız da olsa tescil var deriz. 62 yıl demek bir ömürdür. Peki neden şampiyonuk sayısında bizden önde oldukları zaman başvurmadılar? Himmet ve duayla onları geçmişiz ya... Öyle diyorlar, bu utanmazlığı da yapıyorlar. Biz de soruyoruz; onlar varken ve güçlüyken biz neden alamadık? Fenerbahçe camiasına saygı duyarım ama eski başkanları (Aziz Yıldırım) bu konunun üzerinde çok durmazdı. Çünkü tecrübeliydi. Çoluk çocuk değildi, bu işi bilen bir adamdı. Onun adalet ve hukuk anlayışı farklıydı. Bu tip Bizansları sevmezdi."

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"