comScore

Galatasaray Galatasaray

Mustafa Cengiz'den Fatih Terim'e tam destek ve transfer sözleri

23 Ocak 2018, Salı 17:49
Mustafa Cengiz'den Fatih Terim'e tam destek ve transfer sözleri

Galatasaray'ın yeni başkanı Mustafa Cengiz mazbata töreninde açıklamalarda bulundu. Mustafa Cengiz, Fatih Terim hakkında da açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Galatasaray'da yeni başkan Mustafa Cengiz, mazbata töreninde açıklamalarda bulundu. Mustafa Cengiz "Bizim amacımız bize teslim edilen ruhu güçlendirmektir." dedi.

"1 AY SÜRE İSTİYORUZ"
"Allah bizi utandırmasın. Pişman etmesin. Biz nakit akışını sağlamak için süre istiyoruz. Maksimum bir ay içinde sorunları çözmek hedefindeyiz. Galatasaray Sportif AŞ'de bulunan değerli kardeşlerimin en geç yarına kadar istifa etmelerini rica ediyorum."

DURSUN ÖZBEK'LE GÖRÜŞECEĞİZ

Yarın eski başkan Dursun Özbek'le de görüşeceklerini söyleyen Cengiz, "Sportif AŞ'nin Kasım'da açıklanması gerek 3 aylık dönem bilançosunu göremedik. Sevgili Dursun Özbek'e soracağız. Zararın da artıya geçirilmesini hedefliyoruz." ifadelerini kullandı.


Mustafa Cengiz, Fatih Terim hakkında ne dedi?


"Galatasaray'ın her zaman tek hedefi şampiyonluktur." ifadelerini kullanan Cengiz Fatih Terim ile ilgili olarak ise "Saha kenarında kendisini sürekli takip ettip. Gollere deliler gibi sevindiler işte biz bu tutkuyu istiyoruz." dedi. 

Mustafa Cengiz ayrıca Fatih Terim'in ve takımın asla önüne geçmeyeceğini ve mutfakta kalmayı daha çok sevdiğini de söyledi. Cengiz, "Fatih hocam benim yaşıma yaklaştı ama saha kenarında genç delikanlılar gibi" ifadelerini kullandı.


Mustafa Cengiz'in Galatasaray taraftarına mesajı


Galatasaray taraftarı hakkında da açıklamalarda bulunan Cengiz, "UltrAslan'ın yöneticileriyle ilk kez dün uçakta yüz yüze geldim. Beni seçim öncesi desteklemişlerdi. Dün onların pankartlarını stada sokmak için çaba sarfettim sağolsunlar beni utandırmadılar. Bizim taraftarımız zaten sahaya inen, koltuk yakan bir taraftar grubu olmamıştır. Dün de -3 derece sıcakta aslanlar gibi takımlarını desteklediler" dedi.


Mustafa Cengiz'den transfer açıklaması


Fatih Terim ile transfer konusunda da görüştüklerini belirten Cengiz "İki pozisyonda oyuncu olarak eskiğimiz bulunuyormuş. Fatih hoca bu transferleri yaparsak çok iyi olacağını ama olmazsa da aslanlar gibi savaşacaklarını söyledi" dedi. 

OCAK AYI MAAŞLARI YATIRILDI

Öte yandan Galatasaray'da mazbata töreninin yapıldığı sırada sarı kırmızılı kulüpte çalışan personelin Ocak ayı maaşları yeni başkan Mustafa Cengiz tarafından hesaplarına yatırıldı. 

ABDÜRRAHİM ALBAYRAK DA TÖRENE KATILDI

Ayrıca Abdürrahim Albayrak, Mustafa Cengiz ile beraber mazbata törenine katıldı. Yaptığı paylaşımı Yasin Öztekin ve Muslera da beğendi.Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)