comScore

Galatasaray Galatasaray

Mustafa Cengiz'den Fatih Terim açıklaması! 'Yanındayız'

23 Aralık 2020, Çarşamba 15:40
Mustafa Cengiz'den Fatih Terim açıklaması! 'Yanındayız'

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz gündemdeki konulara ilişkin açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, gündemdeki konularla ilgili açıklamalarda bulundu. Fatih Terim'in Karagümrük maçında oyundan atılmasıyla ilgili konuşan Cengiz, "Hocamızın yanında olduğumuzu söyledik. Başka ne açıklama yapabiliriz? Çok konuşursanız değeri azalır. Bizim tavrımız belli. Biz hocamızın yanındayız." dedi.

"FALCAO DÜNYA ÇAPINDA BİR KARAKTER"
"Ben hala ALT ne, ÜST ne bilmiyorum. Yani fiziki olarak biliyorum ama İddaa olarak bilmiyorum. Ben gerçekten beceremem, oynamıyorum. Bedeli karşılığında tavla bile oynamam. Gençliğimde gazozuna oynardık. Bizimki pişti hikayesi. Falcao dünya çapında bir karakter. Falcao haysiyetli bir futbolcu. Kendine çok dikkat ediyor. Ben onun her anlamda Galatasaray'a katkı sağlayacağını düşünüyorum. İnşallah en kısa zamanda dönecektir. Ocak ayında kalacak mı, gidecek mi? Bilmiyorum. Devre arasında Falcao ile ilgili her şey olabilir."

"BİZ HOCAMIZIN YANINDAYIZ"

"Göreve başladığımdan bu yana devamlı olarak hocamızla yöetim arasında problem varmış gibi gösterilmeye çalışılıyor. Bu konuyu hocamla da konuştuk. Bunu yapmayın, ben üzülüyorum. Medyumluk yapmayın. Hocamızla aramızda hiçbir sorun yok. Hocamız, Galatasaray'ın yetiştirdiği en değerli teknik direktörlerden. Maç sırasında faul kararına tepki verdi, hepsi bu. Hakemlere de bir şey demedi, rakibe de saldırmadı. Hatta Karagümrük kalecisi maç sonu "İmparator" diye çektirdikleri fotoğrafı paylaştı. Hocamızın Karagümrük maçında yaşadıkları, bazı emsalleri düşününce ve değerlendirince çok masum. Futbol, ne kadar dürüstçe oynanırsa, bizim için o kadar iyi olur. Hocamızın yanında olduğumuzu söyledik. Başka ne açıklama yapabiliriz? Çok konuşursanız değeri azalır. Bizim tavrımız belli. Biz hocamızın yanındayız. Bunu neden tekrar tekrar ifade edeyim ki? Her hafta görüşüyoruz, beraberiz zaten."

"İKİ HAKEMİN HAYATINI BİTİRDİLER"

"Bu ülkede hakemler adına bizimle ilgili kötü şeyler oldu. "Hakemler de insandır" dediler. Yanlış taç vermiş, penaltı vermiş diye 2 hakemin hayatını bitirdiler. Bir hakemin elinde kırmızı kart düştü, oyuncu hakeme kırmızı kartı gösterdi diye 3. hakemin de hayatını bitirdiler. Penaltımızı da vermediler. Hakem kasıtlı mı yaptı? Hayır. Hakemlerimizin iyi niyetli olduklarına inanıyorum. Biraz formsuzlar. Lütfen daha dikkatli olsunlar. Çünkü hiç kimse mutlu değil. Bizim lehimize haksız verilmiş bir penaltı kazanınca ben rahatsız olurum. Roma bir günde kurulmadı. Bu işler de bir günde çözülmez."

"TRANSFER YAPACAĞIZ"

"UEFA'da şu anda çok kritik noktadayız. sabah akşam bununla ilgili çalışıyoruz. Bizim futbolcu satmadan ya da giderini düşürmeden transfer yapma şansımız yok. Transfer komitesi kurduk. Sevgili hocamız da katkı sundu. Scout ekibimiz, hocamız, hepimiz çalışıyoruz. Ben futboldan çok iyi anlamam. Ben aslında iyi futbolcuydum. Futbolcu olmayı hayal ederdim. Galatasaray'da elbette transfer olacak. Falcao'yu getirdik, 60 bin kişi karşıladı. Bir kent onun için yürüdü. Kendilerine hayranım. Biz taraftarlarımızı nasıl mutlu edeceğimizi biliyoruz."

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"