comScore

Galatasaray Galatasaray

Mustafa Cengiz'den Fatih Terim açıklaması! '33 sene devam'

14 Ocak 2021, Perşembe 12:56
Mustafa Cengiz'den Fatih Terim açıklaması! '33 sene devam'

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, gündemdeki konulara ilişkin açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz gündemde yer alan konularla ilgili açıklamalarda bulundu. FutbolArena olarak Mustafa Cengiz'in açıklamalarından öne çıkanları derledik.

"TRANSFER YASAĞIMIZ VARDI, 3 GÜNDE HALLETTİK"
"3-5 gündür büyük bir kaos yaratma, özellikle sosyal medyada üzüldüğüm, bana göre haksız suçlamalar var. Herkese saygı duyarım. Taraftar şunu unutmasın: Geçmişini bilmeyen, geleceğini yönetemez, karar veremez. Göreve geldiğimizde 157 milyon euro borcumuz vardı. Transfer yasağımız vardı. 3 iş günü içerisinde 32 milyon TL ödeme yaparak transfer yasağını kaldırdık. UEFA tarihinde ilk kez bir kulübe ikinci kez uzlaşma anlaşması yaptı. UEFA'da yer yerinden oynadı. Milan, PSG gibi takımlar da bizim yolu izlediler. Savunmamızda avukat kullanmadık. 'Sizin avukata ihtiyacınız yok' da dediler hatta. Kararı verdiler, UEFA'da yer yerinden oynadı. CAS'a gittik, davayı kazandık. Hem 6 milyon euro cezamızı ödedik, hem de 10 yıl sonra ilk defa kara geçtik. Sağolsun hocamız ve futbolcularımızla iki kez şampiyonluk kazandık, 4 kupa aldık." 

"MÜCADELEME DEVAM EDECEĞİM"

"Ben bugün varım, yarın yokum. Bütün ekip arkadaşlarımı bıktırdılar. Hepsinin enerjisini kara delik gibi emdiler. Hastalıklara direndiğim gibi bunlara da direniyorum. Hiç kimse bana acımasın, ben yapayalnızım. Mücadeleme devam edeceğim, tükenene kadar."

"DERBİDE ÖLÜMÜNE OYNAYACAĞIZ"

"Değerli bir rakiple oynayacağız. Önemli bir derbi. Teknik direktörümüz ve futbolcularımız ölümüne oynayacaktır. Son haftalarda bizi kahreden kayıplar da yaşadık. Top bir türlü kaleyi geçmedi. Hakem faktörleri de devreye girdi ve bir sürü beklenmedik kayıp yaşadık. Kayseri maçında son saniye gol yedik. Tek şut, tek gol. Galatasaray şu anda ligin en kaliteli kadrosuna sahip. Çok değerli ve onurlu futbolcularımız var. Malatya maçında keşke ben penaltı kaçırsaydım da Kerem kaçırmasaydı. Biraz önce hocaya da onu söyledim. Kerem hiç moralini bozmasın. Derbide ölümüne oynayacağız. Hak eden kazansın, elbette hak eden Galatasaray olsun."

"KORKMAYIN ADAY DEĞİLİM"

"2018'de göreve geldik, 3 yıldır görevdeydik. 47 futbolcu transfer ettik. Toplam 44 milyon euro ödemişiz. Sattıklarımızdan 62 milyon euro kazanmışız. Diğer hiçbir kulüp bunu gösteremiyor. Dün TFF'de hepsini sıkıştırdım, hiçbiri bir şey söyleyemedi. Bizim her şeyimiz açık. Biz 100 milyon euro kar etmediğimiz için suçluyuz. Benim 3 yıla daha ihtiyacım var. Korkmayın aday değilim. Ya transfer, ya istifa diyorlar. Böyle bir şey olur mu ya? Ben 47 futbolcu transfer etmişim hala doymamışım."

"GÖKSEL GÜMÜŞDAĞ İLE GÖRÜŞTÜM"

"Ultraslan bana, 'Ya transfer, ya istifa' diyor. 'Göksel Gümüşdağ ile görüşemezsiniz' demediler mi? Ben görüştüm! Bu sözün üstüne görüştüm. Aldığım cevap 38 milyon euro. Şimdi konuşmayayım, pazarlık aşamasındayız."

"LİMİTİMİZ 9.8 MİLYON TL"

"Benim şu anda 9.8 milyon TL harcama limitim var. Bunu TFF görüşmesinde açıkladım. Benimle birlikte artıda olan diğer tek kulüp Trabzonspor. Tüm limitleri açıklayın dedim hepsine, 'mahremiyet var' dediler. Ben açıklıyorum. Bugün Galatasaray, dünyanın en itibarlı kulüplerinden. Yazarım çeki, alırım İrfan Can'ı da, Visca'yı da. Sonra hadi eyvallah der giderim. Var mı bana engel olabilecek bir güç? Yok. Ben Galatasaray'ın geleceğini karartmam, yapmam. Hocamızla konuştuk, aslan gibi... Hocamız da diyor ki 'Olursa olur, olmazsa da bu kadroyla şampiyon oluruz.' Hocamızın dediği isimler için çalışmalarımız sürüyor."

"HOCAMIZLA ARAMIZDA HİÇBİR PROBLEM YOK"

"Fatih Hocamızın istediği tüm transferler için görüşmelerimiz ve çabamız sürüyor. Hocamla 1 haftadır görüşememiştik. Her hafta biz görüşüyoruz. 'Niye kendini yalnız hissediyorsun?' dedim. 'Sinirlendim, bu hale geldim' dedi. O sözünü söylemesi bize değil. Biz hocama hak verdik. Bazen vermediğimiz de oluyor. Hoca konuşulabilir ve anlaşılabilir bir insan. Biz kavgalıydık, barıştık diye bir şey yok. Ben hocamı medya önünde tartışmam. Ben güzellik konuşurum. İkimiz de güney karakterine sahibiz. Lafımı esirgemem ben, kimseden çekinmem. Hocamdan çekinmem, hocam da benden çekinmez. Ama bunu medya üzerinden yapmayız. Eğer kavga izlemek için çekirdek aldılarsa, o çekirdekleri Netflix izleyerek yesinler."

"ADAY OLUR MUYUM BİLMİYORUM"

"Benim bin taraftarımın birer lira ile vereceği bin lira, benim tek başıma vereceğim bin liradan daha değerlidir. Galatasaray ne oligark takımıdır, ne şirket takımıdır. Galatasaray bir taraftar takımıdır. Hiç transfer yapamayabiliriz. İstifa etmek bana iyilik olur ama aradan zaman geçtikten sonra buraya kayyum atanırsa buna ben dayanamam. Ben neden seçime girmek isteyemeyeyim? Gün verilmedi. Ben enayi miyim? Ben aday olur muyum? Bilmiyorum. Diğer adayları yeterli görmezsem aday olabilirim. Doktorlar ve aileme bakarsam... Neyse filmin acıklı tarafına girmeyelim."

"BEN GALATASARAY'IN HASTASIYIM"

"Ben Galatasaray'ın hastasıyım. En büyük hayalim taraftar olarak maç izlemek. Hanım bana kızıyor ya, 'deli gibi maç izliyorsun' diye. Ben bundan mahrum kaldım. Ben maç izlerken deşarj oluyordum. Şimdi başkan olunca bağıramıyorum, gol oluyor ama sevinemiyorum. Gol yiyoruz tık yok, gol atıyoruz tık yok. Milletin kalitesini görmek istiyorsanız başkan olun, yanındaki başkanın ne mal olduğunu görürsün. Göbek atan başkanlar gördüm."

"TARİHTE BÖYLE BİR CEZA YOK"

"Futbolcu köle değil. FIFA'da açıkça diyor ki 'Futbolcunun oluru olmadan tek taraflı uzatamazsın'. Herhangi bir spor hukukçusuna sorsalar bu cevabı alırlardı. UÇK'nın kararında bizi ayartan kulüp olarak göstermiyor zaten. Tarihte böyle bir ceza yok."

"FALCAO DÜZELECEK VE GELECEK"

"Falcao için 60 bin kişi stada geldi. Falcao taraftarın talebiyle yapılan bir transferdi. Bundan utanmıyoruz. O gün İstanbul sallandı. Falcao'ya dedim ki, 'Sen gece göremedin, gündüz görseydin İstanbul trafiği kilitlendi.' Falcao bir türlü sakatlıktan kurtulamadı. Bize geldiğinde sakat değildi. Kendini kanıtlamak için aşırı yüklendi. Monaco, 8 milyon euro teklif etti ama kabul etti. 'Gol attığımda adım anons edildiğinde sessiz kalınmasından bıktım' dedi. Şimdi İspanya'da tedavi olup gelecek. Falcao karakterli bir futbolcu. Düzelecek ve gelecek. Fakat bize gelip ayrılmak istediğini söylerse ve Galatasaray'ın menfaatlerine uygunsa olabilir."

"33 SENE GÖREVDE KALSAM, 33 SENE HOCAMLA DEVAM EDERİM"

"Fatih Hocam'ın sözleşmesi bitmiyor. Biz 2+3 yaptık. Hocam böyle istedi. Otomatik kalkmıyor. Biz devam edersek, devam ediyor. Hocamın o sözü adrenalinden. Ben hocamla devam ederim. Ben burada 33 sene kalsam, hocamla 33 sene devam ederim. Hocamın yaptıklarını inkar eden çarpılır."

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"