comScore

Galatasaray Galatasaray

Mustafa Cengiz'den Dursun Özbek'e yanıt

11 Eylül 2019, Çarşamba 15:16
Mustafa Cengiz'den Dursun Özbek'e yanıt

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Divan Kurulu'nda Dursun Özbek'in açıklamalarına yanıt verdi.

FutbolArena - Galatasaray Divan Kurulu toplantısında Mustafa Cengiz, Dursun Özbek'in açıklamalarına yanıt verdi. Riva ve Florya projeleri hakkında gelişmeleri aktaran Mustafa Cengiz, gereken her şeyi yaptıklarını belirtti.

"RİVA VE FLORYA'YA BEN OY VERMEDİM"
"Sayın Dursun Özbek, Riva ve Florya'nın Galatasaray'ı kurtaracağını ancak yönetimimizin bunları doğru yönetmediğini söyledi. Gerçekler acıdır. Riva ve Florya'yı 1 milyar tahmini gelirle yaptık. Ben buna oy vermedim. Sıradan bir üye olarak o zaman Riva ve Florya'nın ayrılmasını istemiştim. Florya'yı neden taşımadığımızı soruyor. Biz de zaten oradan çıkmak istiyoruz. Kemerburgaz'a gitmek için elimizden geleni yaptık. Biz oradaki kişinin çıkması için her şeyi yaptık. Acaba eski yönetim, Kemerburgaz'ı Florya'ya karşı alırken bir gün bile gidip baktı mı? Orada maden ruhsatı olduğunu biliyor mu? Biz bunlarla uğraştık, sağolsun devletimiz yardımcı oldu ve meseleyi hallettik. Başbakan'ın imzasına kaldı iş ama o dönem Başbakanlık kalktı. Biz yine de yasayı değiştirdik ama maden sahibi bu kez yürütmeyi durdurma kararı aldı. "Para yok" demişim. Nereden çıkardınız bunu bilmiyorum. Daha biz mülkü elimize geçiremedik ki yatırım yapalım."

"OTEL İÇİN VERDİĞİ SÖZÜ YERİNE GETİRMESİNİ İSTİYORUM"

"Otelin önünden geçerken utandığını söylüyor, ben de utanıyorum. Oteli 2 yılda bitireceğini ve yılda 5 milyon dolar gelir getireceğini söylemişti. Bunu ben de alkışladım. Burada hepimiz bunu alkışladık. 2015 yılında yıllık 5 milyon net gelir sözü verdi ama bugün 2019'a geldik ama hala yok. Ben bir taraftar olarak bu bedeli istiyorum. Bize bu konuda söz verdi ama hala para gelmedi."

"SİZ GALATASARAY'I HACZE VERDİNİZ"

"Dursun Özbek'in ortağı olan kişi aynı zamanda da avukatı. 20 Ocak'ta seçimi kaybettikten sonra hisse senetlerimize rehin koydu. Bunların hepsi belgeli. Emlak Konut'tan alacağımız 20 milyon dolarlık teminatına da rehin koydurdu. Yetmedi 3 tane senet aldı. Yetmedi bize haciz yolladı. Üst üste 4 tane senet alıyor, rehin koyuyor ve bu rehinin harcını da kulüp ödüyor. Siz Galatasaray'ı hacze verdiniz ve yetmedi icraya verdiniz. Kendisiyle bir araya geldik. Mail yolladığını ve yanıt vermediğimizi söyledi. Biz size yazılı resmi noterden belge yolladık. Bizim sizinle aramızda faiz ilişkimiz yok. Gönderdiğiniz faiz faturalarınızı kabul edemeyiz dedik. Faizi kabul etmeyen bir kurumun bağışı kabul etmesi mümkün mü? Ben size Fatih Hoca'nın babasının cenazesinde de söyledim. Alacağı 12 milyon euro, 7 milyon dolar şeklinde. Size elimden gelenin fazlasını yaptım. Bu borcunuzu da ödeyeceğiz, bunun şakası yok."

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (20 Ocak 2020)