comScore

Galatasaray Galatasaray

Mustafa Cengiz'den Dursun Özbek açıklaması: 'Kaos istemediğimizi gösterdik'

31 Mart 2018, Cumartesi 22:19

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, bu günkü genel kurulun Dursun Özbek yönetimini ibra ederek, kaos istemediğini gösterdiğini vurguladı. 

FutbolArena - Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, genel kuruldan sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Eski Başkan Dursun Özbek'in ibra edildiği genel kurul hakkında dikkat çeken ifadeler kullandı.
 

Mustafa Cengiz'in Galatasaray mali genel kurul açıklamaları


İHA'nın haberine göre genel kurulun uzun bir maraton şeklinde geçtiğini belirten Cengiz, "Genel kurul bir irade gösterdi. Bu irade, Galatasaray kavga ve problem istemiyor. Yoksa yapılan yönetimsel yanlışların ibrası değil veya onların aklanması değil. İbra olmamış olsaydı da aynı şeyi söylerdim. Genel kurul kaos istemediğini gösterdi. Bu neticeden aldığımız ders var. Yönetimlere çok ciddi eleştiriler oldu. Biz kendi adımıza bundan pay çıkardık. Bizler de gelecekte hatalar yaparsak bu tür eleştirilerle karşılaşırız. 3 yılda net zararımız 650 milyon TL. Bu çok büyük bir zarar. Galatasaray camiasının hep birlikte hızını yitirmeden birlikte şampiyonluklara yürümesi gerekir. Yarın çok önemli bir maçımız var. İnşallah kazanır ve yolumuza devam ederiz" diye konuştu. 
 

Galatasaray'ın 2018 yılı bütçesi


Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde düzenlenen Galatasaray'ın Mali Genel Kurulu'nda 2018 yılının bütçe oylaması da yapıldı. Kurulda oy çokluğu ile kabul edilen bütçeye göre sarı-kırmızılıların 2018 gelir bütçesinin 83 milyon 943 bin 510 TL olduğunu açıklandı. Gider bütçesinin ise 153 milyon 364 bin 334 TL olacağı belirtildi

Kongrede ayrıca eski yönetici Levent Nazifoğlu'nun da yer aldığı üyelerin disiplin cezaları kaldırıldı. Saat 10.00'da başlayan genel kurul yaklaşık 12 saat sürdü. Genel kurulu ise 2 bini aşkın üye takip etti. 
Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena akşam haberleri (17 Ağustos 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.