comScore

Galatasaray Galatasaray

Mustafa Cengiz'den derbi ve Arda Turan açıklaması

12 Mart 2020, Perşembe 14:36
Mustafa Cengiz'den derbi ve Arda Turan açıklaması

Galatasaray Kulübü ile GSYİAD arasında iş birliği anlaşması imzalandı.

FutbolArena - Galatasaray Kulübü ile Galatasaraylı Yönetici ve İş İnsanları Derneği (GSYİAD) arasında iş birliği anlaşması imzalandı. Galatasarya Başkanı Mustafa Cengiz'in de katıldığı toplantı canlı yayınla FutbolArena'da. 

MUSTAFA CENGİZ'İN AÇIKLAMALARI
"Sponsorluklarda Galatasaray olarak çok iyi bir noktadayız. Bütün sponsorlarımıza teşekkür ediyoruz. Bizim beklediğimiz tek şey başarı karşısında takdir edilme duygusudur. İnsanoğlu bunu bekler. Eğer sizin kadriniz kıymetiniz bilinmezse insanda kırgınlık yaratır. Bu herkes için geçerli. İnsanların sadakatli olmasını ve vefalı olmasını dilerim. Bunun tam tersi Galatasaray'a çok ciddi zararlar verir. Çocukluk aşkımızın, gönül verdiğimiz bir sevdanın, uğruna gecemizi gündüzümüzü kattığımız armanın zarar görmemesi için devam ediyoruz. Sadece Galatasaray yaşasın diye görevimize devam ediyoruz."

"BEŞİKTAŞLI KARDEŞLERİMİZ RAHATÇA GELEBİLİR"

"Tıp doktorları, bilim insanları bu konuyu çok güzel açıklıyor. Bizim bunlara uymamız gerekiyor. Panik yapmamalıyız. Siz önleminizi, tedbirinizi alacaksınız. İnsan, bilinmeyenden korkar. Domuz gribi yaşadık, kuş gribi yaşadık. Almanya'da bugün 8-10 bin insan gripten ölüyor. Koronavirüsünden 100 bin insan etkilendi, 3-4 bin insan öldü. Allah'tan 1-10 yaş aralığına vurmuyor. Bizim gibilere vuruyor piyango. Bizi sevmeyenler sevinsin. Şu anda hayvanlar üzerinde aşı test ediliyor. En fazla 1 yıl içerisinde aşının bulunacağı söyleniyor. Bizi dinleyen insanlardan panik yapmamalarını istiyoruz. Maçla ilgili İBB ile iletişime geçtik. Sağolsunlar bütün stadı dezenfekte edecekler. Beşiktaşlı kardeşlerimiz de rahatlıkla gelebilir. Sahada mücadele hakça olsun. Lehimize veya aleyhimize hakem müdahalesi olmadan dostça bir derbi olsun.

Aydın Cingöz (FutbolArena): "Ahmet Nur Çebi, 'Eğer hakemler geçen sene olduğu gibi hata yapmazlarsa biz kazanırız' dedi. Bu konuda ne dersiniz?"

"Beşiktaş bizim değerli bir rakibimiz. Sivas maçında hakemin hatasını herkes gördü. Bu hatanın görülmemesi mümkün değil. Golden önce faul ve Onyekuru'ya yapılan bize göre penaltı. Hatta hakem oyunu durdurduğunda Onyekuru için penaltı verecek sandık. Bunun için ortalığı yangın yerine çevirdik mi? Çevirmedik. Çünkü biz her zaman doğrunun kazanacağını biliyoruz. Sivas maçında bize yapılan 9 hata var. MHK Başkanı da takım tutabilir ama tuttuğunuz takımın lehine göre atamalar yaparsanız zaten söylenecek bir şey yok. Biz kendi lehimize en ufak bir talepte bulunmadık. Benim 150 bin TL ve 150 gün ceza almama neden olan taleplerimiz bütün takımlar içindi. Sevgili MHK, Mete Kalkavan'ı bizim maçlarımıza verme ya! Mete Kalkavan sen de lütfen bizim maçlarımızı yönetmeyi kabul etme ya. En ufak olayda ortalığı yangın yerine çevirirsek bu alev topu gelir bizi bulur. Herhangi birine yapılan hata bizi üzer. Bunun da olmamasını isteriz. Camiaları lütfen birbirlerine karşı nefretle doldurmayalım. Bizim sert bir söylemimiz kan akmasına bile sebep olabilir. Yöneticilerin çok dikkatli olması gerekir."

Aydın Cingöz (FutbolArena): "Arda Turan, 'Galatasaray Başkanı da çağırırsa giderim' dedi. Sizin duruşunuz aynı mı?"

"Şu anda bu konunun konuşulmasından yana değilim. Arda bize hizmet etmiş değerli bir kardeşimiz. Günü geldiğinde şartlar içerisinde her şey düşünülebilir. Şu anda gündemde yok."

"SEYİRCİSİZ OYNANSIN DEDİKLERİNDE ŞAŞIRDIM"

"Maç seyircisiz oynansın dediklerinde ben şaşırdım. Sadece Galatasaray'ın maçı mı var, diğer maçlar iptal mi oldu? Biz rakiplerimizi en iyi şekilde ağırlıyoruz. Tuvaletlerimiz iyi' deyip berbat tuvaletlerde karşılamıyoruz. 'Ses kısık' deyip sesi açmıyoruz."

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (24 Eylül 2020)