comScore

Galatasaray Galatasaray

Mustafa Cengiz'den Beşiktaş'a şampiyonluk yanıtı

14 Mart 2020, Cumartesi 17:23
Mustafa Cengiz'den Beşiktaş'a şampiyonluk yanıtı

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Beşiktaş derbisi öncesi açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Galatasaray, Süper Lig'in 26. haftasında ezeli rakibi Beşiktaş'ı konuk edecek. Koronavirüs nedeniyle seyircisiz oynanacak derbi öncesi Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz açıklamalarda bulundu.
 

Mustafa Cengiz'den Galatasaray - Beşiktaş derbisi açıklamaları


Bir muhabirin "Beşiktaş'ın şampiyonluk talebi için ne söylersiniz?" sorusuna yanıt veren Mustafa Cengiz, "Bunlara girmeyelim. Girersek 43'ten gireriz, Rize'den çıkarız. Oradan çıkarız, Gençlerbirliği'ne gireriz. Süper Kupa neden oynanmadı diyebiliriz. Bunlara girmeyelim, camiaları birbirine düşürmeyelim." dedi.

"SEYİRCİSİZ MAÇTA GALATASARAY'DAN 3 PUAN ALABİLİR MİYİZ DÜŞÜNCESİNDELER"
Maçların seyircisiz oynanması hakkında konuşan Mustafa Cengiz, "Halk sağlığı her şeyden daha önemlidir. Fakat sporcuların ve medya mensuplarının da sağlığı önemlidir. Sanki seyircisiz oynadığımızda Galatasaray'dan 3 puan alabilir miyiz diye bir düşünce olduğunu gördük. Bu hiç hoş değil. Biz eşit şartlarda oynamak isteriz. Galatasaray her zemin ve şartta mücadelesine devam edecektir." ifadelerini kullandı.

"ERTELEME TALEBİMİZE ŞİDDETLİ TEPKİ GELDİ, AYIPTIR!"

Erteleme taleplerine gelen tepkiyi değerlendiren Mustafa Cengiz, "Bizim hiçbir rakibimize en ufak saygısızlığımız olamaz. Onlar olmazsa Galatasaray olmaz. Yönetici arkadaşlarımız da lütfen taraftarları kışkırtacak söylemlerden uzak dursun. Biz bütün rakiplerimizi seviyoruz, onları sevenleri de seviyoruz. Erteleme talebimize çok şiddetli tepki verildi. Mustafa Cengiz dün hijyen içinde oynansın dedi şimdi ertelensin diyor dediler. Ayıptır! Bizim açıklamalarımızın arasında devletimizin aldığı bir karar oldu. Bunu gözden çıkarmayın. dedi.

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (30 Eylül 2020)