comScore

Galatasaray Galatasaray

Mustafa Cengiz'den Beşiktaş derbisi için seyircisiz oynama yanıtı

12 Mart 2020, Perşembe 17:29
Mustafa Cengiz'den Beşiktaş derbisi için seyircisiz oynama yanıtı

Koronavirüs nedeniyle Galatasaray-Beşiktaş derbisinin seyircisiz oynanma görüşü ortaya atıldı. Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz bu çağrıya yanıt verdi.

FutbolArena - Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz'den, koronavirüs nedeniyle seyircisiz oynanan PSG-Borussia Dortmund maçı sonrasında oluşan 'derbi seyircisiz oynansın' çağrılarına yanıt verdi.
 

Galatasaray - Beşiktaş derbisi seyircisiz mi oynanacak?


Koronavirüs salgını tüm dünyayı etkisi altına alırken, ülkemizde teşhis edilen 1 resmi vaka sonrası Galatasaray-Beşiktaş derbisinin seyircisiz oynanma görüşü ortaya atıldı.

"TRİBÜNDE RİSK VAR, SOKAKTA YOK MU?"
Mustafa Cengiz bu konuda "PSG- Borussia Dortmund maçı seyircisiz oynandı. Ancak karşılaşma bitiminde PSG'li futbolcular galibiyet ve bir üst tura çıkmanın sevincini binlerce taraftarı ile kutladı. İnsanların coşkusuna ve sevincine engel olamazsınız.  Karşılaşmaları seyircisiz oynatmak insanları gereksiz panik havasına sokacaktır. 
Biz tüm önlemlerimizi ve tedbirlerimizi alıp 
karşılaşmayı futbolun bir bütünü olan taraftarlar ile oynamanın doğru olduğuna inanıyoruz. Tribünde risk var da sokakta yok mu?" dedi.

GALATASARAY YÖNETİCİLERİNDEN AKATLAR HATIRLATMASI

Ayrıca Galatasaraylı yöneticiler, bugün oynanacak Başakşehir-Kopenhag karşılaşması için tüm biletlerin tükendiğini ve derbinin seyircisiz oynanmasını destekleyen Beşiktaş kulübünün ise resmi sitesinden Akatlar'daki basketbol maçı için seyircisine çağrıda bulunan duyurusuna dikkat çekti.

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (28 Eylül 2020)