comScore

Galatasaray Galatasaray

Mustafa Cengiz yönetimini isyan ettiren tablo! 'Dursun Özbek...'

14 Şubat 2018, Çarşamba 18:23

Galatasaray'da Mustafa Cengiz önderliğinde oluşan yeni yönetim, Dursun Özbek döneminde 2 senelik reklam gelirlerin dahi temlik edilmesinden dert yandı.

FutbolArena Özel - Galatasaray'da Divan Kurulu toplantısı sona ererken Başkan Mustafa Cengiz'in yönetim kurulunda yer alan yöneticiler, Dursun Özbek dönemine atıfta bulundular.
 

Galatasaray'ın mali durumu


Mustafa Cengiz yönetiminin idarecileri, mali açıdan karşılaştıkları tabloyu üyelere sohbet esnasında kısaca anlattılar.

Galatasaraylı yöneticiler, "Sıcak parayı, nakti, kasanın boş olmasını da geçelim. Galatasaray kulübünün 2 senelik reklam gelirleri dahi temlik edilmiş. Bizim şu anda direk kasamıza giren gelir stattaki bilet, loca, kombine satışı ve mağazacılık geliri" ifadesini kullandılar.
MUSTAFA CENGİZ DİVAN KURULUNDA NELER DEMİŞTİ?

Divan Kurulu'nda kürsüye çıkan Mustafa Cengiz, "Dursun Özbek giderken hisselerimizin bir bölümüne rehin koydurmuş. Kendisinden rica ediyorum bu rehinleri kaldırdın. Ayrıca rehinden oluşan haciz bedeli de Galatasaray'a ödetmiş. Bu çok yanlış. Bu rakamın da geri ödenmesi gerekiyor. Bizim hesaplarımıza göre Dursun Özbek'e borcumuz 86 milyon TL. Kendisi de muhasebe müdürlerine inceletsin. Futbolcu cezaları nedeniyle Dursun Özbek'in kulübe 28 milyon TL borcu var. Bu paranın bizim kendisine olan 86 milyon liralık borçtan düşülmesini istiyorum. Eğer genel kurul bu parayı Dursun başkana bağış ediyorsa onu bilemem.'' sözlerini sarf etti.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.