comScore

Galatasaray Galatasaray

Mustafa Cengiz yönetimi idari açıdan ibra edilmedi

23 Mart 2019, Cumartesi 22:58
Mustafa Cengiz yönetimi idari açıdan ibra edilmedi

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ve yönetim kurulunun ikinci dönemi mali ibrası gerçekleşirken, idari ibrasında kriz çıktı. Genel kurulda yakın olan oyların tekrar tekrar sayılması gerekti. Sonuç olarak Galatasaray'da Mustafa Cengiz'in ikinci dönemi idari anlamda ibra edilmedi.

FutbolArena - Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'in ilk dönemi mali ve idari açıdan ibra edildi. Ancak ikinci dönemin oylamasında kriz çıktı. Mustafa Cengiz ve yönetim kurulunun ikinci dönemi mali açıdan ibra edilirken, idari açıdan ibra edilmemesi yönünde karar çıktı. 
 

Galatasaray yönetimi ibra edilmedi? Şimdi ne olacak?


Mustafa Cengiz ve yönetimi mali yönden ibra edilmesine rağmen idari yönden ibra edilmedi. Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'in ikinci döneminin idari açıdan ibra edilip edilmemesi yönündeki oy sayımı tekrar yapıldı. İbra edenler ve etmeyenler salonda ikiye ayrıldı. Ardından genel kurulda sonuçlar açıklandı.

İbra edilmesi için oy kullanan üye sayısı 331 olurken, ibra edilmemesi için oy kullanan üye sayısı 358 olarak açıklandı. Galatasaray'da Mustafa Cengiz yönetiminin ikinci dönemi 27 oy farkla ibra edilmedi.
ŞİMDİ NE OLACAK?

Galatasaray muhalefetine göre; 30 gün içinde Mustafa Cengiz yönetiminin seçime gitmesi gerekiyor. Ancak Galatasaray yönetimine göre ise seçime karar verme yetkisi başkanda yer alıyor. Tüzükte idari ibrasızlık diye bir husus bulunmuyor.

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'in ikinci döneminin Denetim Kurulu da ibra edilmedi. Salonda ibra eden ve etmeyen üyeler karşılıklı olarak "Galatasaray Cimbom" tezahüratı yaptı.


Galatasaray Haberleri: Mustafa Cengiz yeniden aday olabilecek mi?


Galatasaray'ın 1 ay içinde seçime gitmesi halinde Mustafa Cengiz yeniden aday olamayacak. Galatasaray tüzüğünün 59. maddesine göre, aklanmayan kulüp başkanı ile yönetim kurulu ve madde denetim kurulu üyeleri bir seçim dönemi geçmeden yeniden aday olamaz ve seçilemezler.

FARUK SÜREN: "GALATASARAY SEÇİME GİDECEK"

Öte yandan Galatasaray eski başkanlarından Faruk Süren oy sayımında karmaşa yaşanırken başkan Mustafa Cengiz ve Abdurrahim Albayrak'ın yanına geldi ve yöneticiler ile birlikte salonun arkasına konuşmaya gitti. TRT Spor'a konuşan Faruk Süren, "Galatasaray seçime gidecek." dedi.

DURSUN ÖZBEK VE EŞİ İBRA ETMEDİ

Galatasaray eski başkanı Dursun Özbek ve eşi, Mustafa Cengiz'in ikinci döneminin idari açıdan ibra edilmemesi yönünde oy kullandı. Öte yandan Galatasaray'da eski başkan Dursun Özbek'in 23 günlük idari ve mali yönden ibra edildi.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"