comScore

Galatasaray Galatasaray

Mustafa Cengiz ve Adnan Öztürk güçlerini birleştiriyor

03 Mayıs 2018, Perşembe 22:40
Mustafa Cengiz ve Adnan Öztürk güçlerini birleştiriyor

Galatasaray seçim takvimine girdi. Sarı kırmızılı camiada mevcut başkan Mustafa Cengiz eski adaylardan Adnan Öztürk ile güçlerini birleştiriyor.

FutbolArena Özel - Ocak ayında yapılan olağanüstü seçimli kongre ile Galatasaray Spor Kulübü Başkanı olan Mustafa Cengiz, Mayıs ayında yapılacak seçimli kongrede Adnan Öztürk ile tek liste yapma kararı aldı.


Galatasaray'da Mustafa Cengiz ve Adnan Öztürk birleşmesi


Sarı kırmızılılarda 26 Mayıs'ta gerçekleşecek olan seçimli genel kurul öncesinde dün önemli bir gelişme yaşandı. Dursun Özbek'in oluşturduğu liste sonrasında 26 Mayıs'ta gerçekleştirilecek seçimde Başkan Mustafa Cengiz ile eski başkan adaylarından Adnan Öztürk'ün tek liste altında genel kurula girmek adına büyük ölçüde anlaştığı öğrenildi.

Bu birleşmenin büyük ölçüde sağlandığı ve Mustafa Cengiz'in listesinde Adnan Öztürk, Abdurrahim Albayrak, Mete İkiz, Ozan Korkut, Burak Elmas, Mahmut Recevik, Adil Araboğlu, Ahmet Şenkal, Okan Böke, Dinç Üner, Yusuf Günay'ın yer alması bekleniyor. 
Adaylar, 33 kişilik yönetim kurulu başta olmak üzere listelerini yarın saat 17:00'ye kadar Divan Kurulu başkanlığına teslim edecek
 

Dursun Özbek'in yönetim kurulu listesi


Galatasaray'da yöneticilik tecrübesi olan isimlerden ekibini oluşturmak adına titiz bir çalışma yürüten Dursun Özbek, Ocak 2018'de başkanlık yarışını kaybettiği listeden yalnızca 3 ismi kadrosuna dahil etti. Bugün saat 17:00'ye kadar listesini teslim edecek olan Dursun Özbek'in yönetim kurulundaki 13 isim ise kesinleşti.

Dursun Özbek
Taner Aşkın
Niyazi Yelkencioğlu
Nasuhi Sezgin
Osman Kocaman
Prof.Dr.İbrahim Ziyal
Dikran Gülmezgil
Erol Erkuloğlu
Metin Öztürk
Fırat Uygur
Rıza Morova
Kayhan Berberoğlu
Ceyda Üçer

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"